استاندار فارس:

مشکل تامین برق منطقه ویژه اقتصادی شیراز حل می شود

استاندار فارس گفت: بر طرف شدن مشکل برق منطقه ویژه اقتصادی برای تولید و صنعتگران از اهمیمت و یژه‌ای برخورداراست.
تصویر مشکل تامین برق منطقه ویژه اقتصادی شیراز حل می شود

به گزارش پرسون از فارس، محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در بازدید از منطقه ویژه اقتصادی اظهار داشت: توجه ویژه به شهرک های صنعتی استان و نگاه ویژه و جدی به منطقه ویژه اقتصادی شیراز ضروری است.

وی با اشاره به اینکه صنعتگران و تولید کنندگان مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز از عملکرد استان در این بخش ها راضی هستند، افزود: مشکلات موجود تامین برق برای صنعتگران در توسعه فعالیت کارخانه ها و واحدهای تولیدی باید مورد اهمیت قرار گیرد.

ایمانیه خاطر نشان کرد: برای رفع مشکلات برق صنعتگران و کارخانه های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز صحبت هایی را با شرکت برق منطقه ای و شرکت توزیع برق انجام شده، امید است بتوانیم با مشارکت منطقه ویژه و حمایت دولت و همکاری صنعتگران مشکلات زیر ساخت های این منطقه رفع شود.

استاندار فارس اظهار داشت: با توجه به ضرورت اهمیت صنعت و سرمایه گذاری به عنوان نیازهای جهش در بحث اشتغال و کارآفرینی ازدید بزرگترین شهرک صنعتی شهر شیراز و واحدهای صنعتی منطقه ویژه به همراه مدیران دستگاه های اجرایی در دستور کار قرار گرفت.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز هم در ادامه این بازدید با اشاره به اینکه موضوع ارزی و صادرات از مشکلات عمده فعالان و صنعتگران مستقر در منطقه ویژه اقتصادی شیراز به شمار می رود، گفت: متاسفانه مطالبه ما به التفاوت نرخ ارز از سوی بانک ها در واردات مواد اولیه و فروش محصولات در گذشته از موضوعاتی است که همواره صنعتگران و تولید کنندگان خواستار برطرف شدن آن هستند.

نادر طیبی خاطر نشان کرد: تامین امکاناتی مانند برق برای صنعتگران منطقه ویژه اقتصادی شیراز توسط دستگاه های متولی از دیگر موضوعات و چالش های موجود منطقه محسوب می شود.

وی تصریح کرد: در جهت تسهیل کردن امور صنعتگران و افزایش نرخ بهره وری و تولید،دستگاه های خدمات رسان باید تا ورودی واحدهای صنعتی زیر ساخت های آّب، گاز، برق و تلفن را تامین کنند.

طیبی بیان داشت: طی تماس ها و پیگیری هایی که استاندار محترم فارس جهت برطرف شدن مشکلات منطقه ویژه اقتصادی شیراز با مدیران مرتبط برقرار کردند، امیدواریم در آینده ای نه چندان دور مشکلات و چالش های این منطقه برطرف شود تا شاهد افزایش نرخ تولید و توسعه همه جانبه منطقه ویژه اقتصادی شیراز در تمام بخش ها باشیم.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز با بیان اینکه این منطقه یکی از نخستین و قدیمی‌ترین مناطق ‌ ویژه کشور و استان به شمار می‌رود، دارای قدمت بسیاری است گفت: قطعا فراهم کردن زیر ساخت ها برای صنعتگران و سرمایه گذاران باعث رونق و توسعه اقتصادی و اشتغال استان خواهد شد.

طیبی اضافه کردا: منطقه ویژه اقتصادی شیراز در مساحتی بالغ بر هزار هکتار واقع و به ۵ فاز مختلف تقسیم شده‌است که فاز 1 و 2 کاملا به بهره برداری رسیده و 8۰ درصد زیرساخت های فاز سه نیز آماده شده است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز بیان کرد: این منطقه تاکنون برای حدود ۳۲۰۰ نفر در بخش های پیمانکاری، خدماتی، بازرگانی و صنعتی اشتغال ایجاد کرده است و حدود ۸۰ واحد فعال در این منطقه استقرار دارد و بیش از ۱۵۰ واحد در حال ساخت است.

گفتنی است، استاندار فارس در این بازدید به همراه نادر طیبی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی شیراز و تعدادی از مدیران استان از شرکت های فرنیکان پارس آوین، تولیدی مهندسی نیتل پارس، سلامت سازان پارس بوعلی و شرکت تضامنی سیاح فر و خان داداش بازدید و از نزیک در جریان فعالیت ها و مشکلات این واحدها قرار گرفت.

379115