وضعیت تردد در جاد‌ه‌های کشور

مدیر مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به انسداد آزادراه تهران-شمال تا ساعت ۲۴ روز ۳ آبان، گفت: دوربین‌‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در مسیر رفت و برگشت محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه همچنین آزادراه قزوین-رشت نشان می‌دهد.

تصویر وضعیت تردد در جاد‌ه‌های کشور

به گزارش پرسون، علی‌اکبر آشوری، مدیر مرکز مدیریت راه‌ها درباره آخرین وضعیت ترافیک جاده‌ها‌ی کشور اظهار داشت: بر اساس اطلاعات بیش از 2300 دستگاه سامانه ترددشمار برخط‌ و 800 دستگاه دوربین نظارت تصویری، در حال حاضر اغلب جاده‌های کشور باز است و تردد در آن‌ها به روال عادی جریان دارد.

ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج و تردد روان در جاده‌‌های شمال

وی درباره وضعیت ترافیک جاده‌‌های تهران-شمال گفت: دوربین‌‌های نظارت تصویری در حال حاضر تردد روان در مسیر رفت و برگشت محورهای هراز، کندوان و فیروزکوه همچنین آزادراه قزوین-رشت نشان می‌دهد.

وی از بروز ترافیک سنگین در آزادراه قزوین - کرج حدفاصل پل فردیس تا پل کلاک خبر داد.

‌وی درباره وضعیت جوی جاده‌ها‌ تصریح کرد: در حال حاضر در هیچ‌ یک از جاده‌های کشور بارش و مداخلات جوی خاصی گزارش نشده است.

سهم 11.2 درصدی تردد وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها

وی اظهار کرد: کل تردد ثبت شده در جاده‌ها در شبانه‌روز گذشته بر اساس آخرین اطلاعات حاصل از رصد تعداد‌‌ 2318 دستگاه ترددشمار فعال در محورهای برون‌شهری نسبت به روز قبل 8.4 درصد کاهش نشان می‌دهد، در همین مدت همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین در ترافیک راه‌ها 11.2 درصد، بیشترین تردد بین ساعات 17 تا 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 تا 4‌ صبح ثبت شد.

انسداد مجدد آزادراه تهران-شمال

وی با بیان اینکه منطقه یک آزادراه تهران-شمال منطقه در مسیر رفت و برگشت‌ تا ساعت 24:00 روز 3 آبان مسدود است، افزود: در حال حاضر محور رامیان-اولنگ-شاهرود در استان‌های گلستان و سمنان، محور رباط پشت بادام-بیاضه در استان یزد، محور شهداد-نهبندان، جاده فرعی شمشک-دیزین، محور رویان-بلده در استان مازندران و جاده‌ خرم‌آباد-پل دختر، به دلیل نبود ایمنی کافی در مسیر مسدود ‌است.

آزادراه ‌کرج-تهران پرتردد‌ترین جاده کشور در شبانه‌روز گذشته

آشوری اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته بیشترین تردد جاده‌ای در آزادراه ‌کرج-تهران با 128 هزار تردد‌، آزادراه تهران-کرج‌ با 124 هزار تردد‌ و آزادراه قزوین-کرج‌ با 122 هزار تردد ثبت شد.‌

منبع: فارس

367063