علیرضا جهانبخش؛

بازی کردن برای تیم ملی یک افتخار بزرگ است

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: از نظر من بازی با تیم ملی امارات و کره جنوبی از مهم‌ترین بازی‌های ما هستند
تصویر بازی کردن برای تیم ملی یک افتخار بزرگ است

به گزارش پرسون، علیرضا جهانبخش، هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پیش از دیدار مقابل امارات در مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی 2022 قطر گفت: قطعاً همانطور که آقای اسکوچیچ گفت، بازیکنانی که در اروپا بازی می‌کنند، دو روز است به تیم اضافه شدیم. نیاز به ریکاوری داشتیم و این یکی دو روز خیلی خوب پیش رفت. به اهمیت بازی هوشیار هستیم و بازی خوبی خواهد شد.

وی افزود: امارات همیشه برای ما یک حریف سنتی بوده است. در این مسیر دو قدم محکم برداشتیم. می‌دانیم بازی با امارات در این کشور همیشه سخت است، اما من مطمئنم بچه‌ها با تمام قوا آماده این دیدار هستند. از شرایط و قدرت امارات با خبر هستیم و برای همین از نظر فیزیکی و ذهنی آماده این بازی شده‌ایم تا به امید خدا بتوانیم این روند خوب را ادامه بدهیم و بازی خوبی به نمایش بگذاریم.

کاپیتان تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: از نظر خودم این بازی و بازی بعدی با کره از مهم‌ترین بازی‌های ما هستند. همانطور که گفتم آماده هستیم برای این بازی تا نتیجه خوبی بگیریم و فرصت خوبی است بتوانیم در این مسیر شرایط خوبی رقم بزنیم. امروز آخرین تمرین ماست و امیدوارم تمرین شادابی داشته باشیم تا برای بازی فردا آماده شویم.

جهانبخش درباره شرایط بازیکنانی که از اروپا به تیم ملی اضافه می‌شوند و فرصت کوتاه برای ریکاوری گفت: قطعاً به عنوان بازیکن تیم ملی، این شرایط برای بازیکنان وجود دارد. در کشورها و قاره‌های مختلف همینطور است و ما هم از این قائده مستثنی نیستیم. بازی کردن برای تیم ملی یک افتخار بزرگ است و چه ذهنی و چه بدنی هر بازیکنی این شانس را داشته باشد برای تیم ملی کشورش بازی کند، باید آماده بازی باشد. قطعاً بازی در آخر هفته برای تیم باشگاه و سفر طولانی و زمان کوتاه برای ریکاوری، می‌تواند روی بازی برای تیم ملی تأثیر بگذارد. من خودم 8-7 سال این شرایط را داشتم و فکر می‌کنم بیشتر بازیکنان ملی این شرایط را دارند.

بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان تصریح کرد: این مسئله به ریتم باز می‌گردد که بازیکن باید خودش را با ریتم عادت دهد و از نظر بدنی و ذهنی منطبق کند تا بتواند عملکرد خوبی داشته باشد. از طرفی هم تیم ملی به خاطر هم تیمی‌ها و هم کشورهایی که بازیکنان در اردوها می‌بینند، از نظر ذهنی بیشتر به ریکاوری کمک می‌کند. دو سه روز اول خیلی فوق‌العاده است که زود ریکاوری شود و بازی‌های ملی همیشه نسبت به باشگاه متفاوت است. شاید تایم برای ریکاوری کوتاه و سخت باشد، اما بازیکن بین‌المللی در این سطح باید خودش را با شرایط وفق دهد.

منبع: تسنیم

364171