نمایش «قطار آن شب» و «مُرده خور» در جشنواره مسلمانان کانادا

جشنواره بین‌المللی فیلم مسلمانان کانادا با نمایش ۲ فیلم ایرانی «قطار آن شب» و «مُرده خور» در شهر تورنتو برگزار شد.
تصویر نمایش «قطار آن شب» و «مُرده خور» در جشنواره مسلمانان کانادا

به گزارش پرسون، ۲ فیلم‌ سینمایی قطار آن شب به‌ کارگردانی حمیدرضا قطبی و مُرده خور ساخته صادق صادق دقیقی به نمایندگی از سینمای ایران در بخش فیلم‌های بلند جشنواره بین‌المللی فیلم مسلمانان در شهر تورنتو به نمایش درآمد.

این جشنواره در روزهای اول و دوم اکتبر ۲۰۲۱ میلادی مصادف با ۹ و ۱۰ مهر برگزار شد.

قطار آن شب پیش از این در جشنواره‌هایی چون اشلینگل آلمان، بارسلون اسپانیا، سینه‌کید آمستردام، المپیای یونان، مُوو بلژیک، کودکان چین، جیپور، کودکان کلکته، کودکان گوواهاتی، دهلی و چِنای هندوستان حضور داشته و فیلم مرده خور هم در جشنواره‌هایی چون چنا، دهلی نو و جیپور هندوستان شرکت کرده است.

در خلاصه داستان قطار آن شب آمده است: دختربچه ای قول خانم نویسنده ای را که در قطار با او آشنا شده است، آنقدر جدی می گیرد که مدت ها در انتظار تلفن و دیدار مجدد اوست. اما این موضوع برای نویسنده بدقول، فقط دستمایه نوشتن یک داستان جدید می شود و خیال و واقعیت درهم می آمیزد. تلاش دختربچه برای رهایی از دلتنگی ها و کابوس و همچنین کمک های پدر، ناشر نویسنده و مسئول ایستگاه قطار-که خودش سوژه قبلی خانم نویسنده بوده است-حوادث تازه‌ای را رقم می‌زند.

در این فیلم هنرمندانی چون افشین هاشمی، سیامک صفری، مریم بوبانی، بهناز نادری و بهرام شاکری اسدی ایفای نقش کرده‌اند.

در مرده خور نیز هنرمندانی چون سام درخشانی، احمد مهران فر، لادن مستوفی، لیندا کیانی، پرهام دلدار، ارسلان قاسمی، ونوس کانلی، جواد پولادی، فرحانه سبحانی، ساغر افشار و سیمون سیمونیان ایفای نقش کرده‌اند.

منبع: ایلنا

363854