جلوی باندبازی در تلویزیون را بگیرید؛

خواسته «شهره لرستانی» از رییس صدا و سیما

شهره لرستانی، از پیمان جبلی، رییس تازه صداوسیما درخواست کرد تا جلوی رفیق‌بازی و باندبازی در عرصه تولید برنامه و سریال را بگیرد.
تصویر خواسته «شهره لرستانی» از رییس صدا و سیما

به گزارش پرسون، شهره لرستانی، بازیگر و کارگردان، درباره کارنامه صداوسیما در چند سال گذشته و پیشنهادش به رییس تازه این سازمان، گفت: «امیدوارم که با این تغییرات بنیادی، مشکل قدیمی صداوسیما مبنی بر انحصاری بودن، برطرف و فضای کار برای همه دوست‌داران همکاری با این رسانه فراهم شود و فضاهای جدیدی را مهیا کنند تا کسانی که توانایی این را دارند که با قصه‌های جذاب مردم را شاد کنند، دوباره دعوت شوند.»

او ادامه داد: «در سال‌های گذشته فضای صداوسیما انحصاری بود و درصد کمی اجازه نویسندگی، کارگردانی و برنامه‌سازی داشتند. امیدوارم با کمک رییس تازه، این درهای بسته، باز شوند و افراد خلاق را دعوت کنند، قصه‌های تازه و کارگردان‌های تازه نفس را به این فضا راه بدهند و از بازیگران پرتوان فراموش شده یا بازیگران پرتوان تئاتری کمک بگیرند. چون همیشه گروه خاصی هستند که به تلویزیون راه پیدا کرده‌اند و عده‌ای دیگر از هنرمندان، هیچ‌گاه امکان راه یافتن به تلویزیون را نداشته‌اند تا هنرنمایی کنند.»

این بازیگر افزود: «درخواست من این است که این سدها شکسته شود و راه نفسی هم برای نیروهای ارزشمند، باز شود. رفیق‌بازی و باندبازی کنار برود. یک نویسنده پشت سر کار تمام نشده‌اش، شروع به نگارش کار دیگری می‌کند یا کارگردانی بلافاصله پس از کاری، سریال دیگری را کلید می‌زند؛ خب، این‌ها نمی‌خواهند فرصتی برای فکر کردن داشته باشند؟ تفحص و بررسی کنند و ببینند به مردم چه چیزی را آموزش می‌دهند. برای همین است که آثار تولیدی تلویزیون، این قدر تکراری شده است.»

منبع: ایسنا

363696