مدال طلای زارع و تاریخ سازی برای سنگین وزن ایران

امیر حسین زارع با شکست گنو پتریاشویلی در رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان به مدال طلا رسید و تاریخ ساز شد.
تصویر مدال طلای زارع و تاریخ سازی برای سنگین وزن ایران

به گزارش پرسون، دیدار‌های رده بندی و فینال اوزان ۶۱، ۷۴، ۸۶ و ۱۲۵ کلیوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در شهر اسلو نروژ در حال برگزاری است که آزادکاران برای کسب مدال به مصاف هم رفتند.

امیر حسین زارع در دیدار فینال وزن ۱۲۵ کیلوگرم مقابل گنو پتریاشویلی دارنده مدال‌های طلای جهان و نقره المپیک با نتیجه ۹ بر ۲ به برتری رسید تا ضمن کسب مدال طلا، انتقام بازی‌های المپیک توکیو از قهرمان گرج دومین مدال طلای سنگین وزن تاریخ کشتی آزاد ایران در رقابت‌های جهانی را نیز به نام خود ثبت کرده باشد.

زنده یاد علیرضا سلیمانی تنها طلایی سنگین وزن ایران در رقابت‌های جهانی کشتی آزاد بود که سال ۱۹۸۹ به این مهم رسیده بود و امیر حسین زارع با مدال طلای خود پس از ۳۲ سال ایران را بار دیگر به خوشرنگترین مدال سنگین وزن جهان رساند.

زارع برای رسیدن به فینال پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر نیکولاس گویازدوفسکی دارنده مدال برنز جهان از آمریکا را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر از سد طا‌ها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

گفتنی است در پایان رقابت‌های مقدماتی چهار وزن دوم علیرضا سرلک، امیرمحمد یزدانی، محمد نخودی و کامران قاسم پور به ترتیب در اوزان ۵۷، ۶۵، ۷۹ و ۹۲ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.

363633