پایان کار والیبال جوانان ایران با کسب عنوان نهمی

تیم ملی والیبال جوانان ایران در آخرین مسابقه خود در رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا، مقابل کانادا به برتری رسید.
تصویر پایان کار والیبال جوانان ایران با کسب عنوان نهمی

به گزارش پرسون، مرحله ‌نهایی مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 21 سال جهان امروز (یکشنبه) به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان با هشت دیدار پیگیری می‌شود.

تیم ملی والیبال جوانان ایران از ساعت 16 و 30 دقیقه به وقت تهران در آخرین مسابقه خود در این رقابت‌ها و در شهر صوفیه بلغارستان به مصاف کانادا رفت و با اقتدار این تیم را شکست داد تا به ششمین برد متوالی خود در این مسابقات دست یابد و با کسب رتبه نهم به کار خود در رقابت‌های جهانی سال 2021 پایان دهد. کانادا نیز با پذیرش شکست برابر ایران در جایگاه دهم قرار گرفت.

شاگردان بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران در ست سوم 27 بر 25 نتیجه را به کانادا واگذار کرد اما در ست‌های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 17، 25 بر 21 و 25 بر 15 به پیروزی رسیدند تا دومین برد سه بر یک خود را کسب کرده باشند.

امین خواجه‌خلیلی، امیرحسین توخته، یونس رمضانی، سینا نیک‌پور، مهدی جلوه و بردیا سعادت بازیکنان شروع کننده تیم جوانان ایران در مناطق یک تا 6 این مسابقه بودند و عبدالمختار بوش نیز به عنوان لیبرو آن‌ها همراهی کرد.

این هشتمین دیدار تیم ایران در این رقابت‌ها بود و ملی‌پوشان جوان ایران در هفت مسابقه قبلی، چهار برد سه بر صفر برابر مراکش (دوبار)، مصر و تایلند و یک پیروزی سه بر یک مقابل کوبا کسب کردند. تیم ایران در دو بازی اول و دوم خود در این رقابت‌ها دو شکست سه بر دو مقابل بلژیک و آرژانتین تجربه کرد تا به رغم شایستگی از راه‌یابی به جمع هشت تیم برتر بازبماند.

در دیگر دیدارهای امروز کوبا موفق به شکست تایلند شد و در جایگاه یازدهم قرار گرفت و مصر نیز بحرین را از پیش رو برداشت و رتبه سیزدهم را به دست آورد. تیم‌های مراکش و کامرون نیز رتبه‌های پانزدهم و شانزدهم را به خود اختصاص دادند.

دیدار نهایی این رقابت‌ها بین دو تیم ایتالیا و روسیه برگزار می‌شود و در مسابقه رده‌بندی نیز که از دقایقی قبل آغاز شده، تیم‌های آرژانتین و لهستان مقابل هم صف آرایی کردند.

منبع: فارس

363623