خرازی:

انتخاب عراقچی به عنوان دبیر شورای راهبردی روابط خارجی با نظر رهبری بود

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: نظر مقام معظم رهبری در مورد «عباس عراقچی» این بود که از او در شورا استفاده شود، بنابراین برای دبیری شورا در نظر گرفته شد.
تصویر انتخاب عراقچی به عنوان دبیر شورای راهبردی روابط خارجی با نظر رهبری بود

به گزارش پرسون، در پی انتصاب سید عباس عراقچی به عنوان دبیری شورای راهبردی روابط خارجی سید کمال خرازی با ارائه توضیحاتی درباره نحوه گزینش وی، گفت: یکی از سیاست‌های حکیمانه مقام معظم رهبری استفاده از نیروهای قابلی است که در پی تغییر دولت‌ها با افراد جدید جایگزین می‌شوند.

وی افزود: این سیاست همواره مد نظر معظم له بوده است و بدین ترتیب از نیروهایی که حاصل سال‌ها سرمایه‌گذاری و تجربه هستند در مناصب، مجامع و شوراهای مختلف استفاده شده است.

رئیس شورای راهبردی روابط خارجی اظهار داشت: ترکیب شورای راهبردی روابط خارجی نیز از نیروهایی است که در گذشته مسئولیت‌های بالایی داشته‌اند و پس از اتمام دوره مسئولیت به عضویت شورا در آمده‌اند.

خرازی اعلام کرد: نظر مقام معظم رهبری در مورد عراقچی نیز این بوده است که از او در شورا استفاده شود،از این رو برای دبیری شورا در نظر گرفته شد و اکثر اعضای شورا نیز با شناختی که از توانایی‌های او دارند و با اطلاع از نظر مقام معظم رهبری از این گزینش استقبال کردند، گرچه مراسم رای‌گیری رسمی صورت نگرفت.

وی گفت: به هر صورت، امیدوارم او بتوانند به نحو احسن از عهده وظایفی که بر عهده دبیر شوراست برآیند و اعتماد موجود را همچنان حفظ کنند.

منبع : مهر

363437