در نشست ویژه «کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات غیرجاری بانک‌ها» عنوان شد:

قدردانی مدیرعامل بانک صادرات از حمایت قوه قضاییه در وصول مطالبان کلان بانک‌ ها

مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: اگر کمک قوه قضاییه و ضابطان نبود، امروز نمی‌توانستیم این اندازه از مطالباتی را که در اختیار بدهکاران کلان بانکی قرار داشته وصول کنیم.
تصویر قدردانی مدیرعامل بانک صادرات از حمایت قوه قضاییه در وصول مطالبان کلان بانک‌ ها

به گزارش پرسون، حجت‌اله صیدی در نشست ویژه «کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات غیر جاری بانک‌ها» که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، مسئولان عالی قضایی، مدیران بانک مرکزی، وزارت اقتصاد، وزارت اطلاعات، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدیران عامل بانک‌ها تشکیل شد، با بیان اینکه چگونگی صدور حکم و از آن مهمتر اجرای حکم قضایی برای بدهکاران کلان بانکی از اهمیت بسزایی برخوردار است، گفت: اگر کمک قوه قضاییه و ضابطان نبود، امروز نمی‌توانستیم این اندازه از مطالباتی را که در اختیار بدهکاران کلان بانکی قرار داشته وصول کنیم.

در این نشست که با هدف رسیدگی و حمایت از وصول مطالبات بانک‌ها و حمایت از تولید برگزار شد، با تاکید رئیس قوه قضاییه بر حمایت بانک‌ها از تولید همراه بود.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای به «کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات بانک‌ ها» برای ارائه راهکار‌های افزایش اختیارات و کارآمدی این کمیته، مهلت دو هفته‌ای داد و بر حمایت از تولید به عنوان وظیفه اصلی بانک‌ها تاکید کرد.

«کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات بانک‌ها» از سال ۹۳ تا کنون تشکیل شده و ۱۶۳ جلسه برگزار کرده است که طی این جلسات به ۱۲ پرونده رسیدگی شده است.

363397