والیبال جوانان جهان؛

پیروزی بلندقامتان ایران مقابل کوبا

تیم والیبال جوانان ایران در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی رقابت های والیبال جوانان جهان مقابل کوبا به برتری رسید.
تصویر پیروزی بلندقامتان ایران مقابل کوبا

به گزارش پرسون، مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 21 سال جهان روز شنبه به میزبانی مشترک ایتالیا و بلغارستان با هشت دیدار پیگیری شد. تیم والیبال جوانان ایران از ساعت 19 و 30 دقیقه به وقت تهران در نخستین مسابقه خود در شهر صوفیه بلغارستان و در چارچوب مرحله نیمه‌نهایی برای رتبه نهم تا دوازدهم به مصاف کوبا رفت و با اقتدار این تیم را شکست داد تا به پنجمین برد خود در این مسابقات دست یابد.

شاگردان بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال جوانان ایران در ست سوم این مسابقه 25 بر 17 مغلوب نماینده نخست منطقه نورسکا شدند، اما در ست‌های اول، دوم و چهارم به ترتیب و با امتیازهای 25 بر 15، 25 بر 19 و 25 بر 23 به پیروزی رسیدند تا 3 بر یک فاتح این میدان باشند.

این هفتمین دیدار تیم ایران در این رقابت‌ها بود و ملی‌پوشان جوان ایران در شش مسابقه قبلی، چهار برد سه بر صفر برابر مراکش (دوبار)، مصر و تایلند کسب و دو شکست سه بر دو نیز مقابل بلژیک و آرژانتین تجربه کردند.

در دیگر مسابقه امروز گروه تیم‌هایی که برای رتبه‌های نهم تا دوازدهم تلاش می‌کنند، تیم کانادا سه بر صفر با امتیازهای 25 بر 20، 25 بر 16 و 25 بر 17 تایلند را شکست داد تا حریف تیم ایران در آخرین روز مسابقات شود.

به این ترتیب، تیم ملی والیبال جوانان ایران امروز یکشنبه در آخرین مسابقه خود در رقابت‌های جهانی سال 2021 برای کسب رتبه نهم به مصاف کانادا می‌رود.

همچنین در شهر کالیاری ایتالیا دو تیم روسیه و آرژانتین در مرحله نیمه‌نهایی به مصاف یکدیگر رفتند و روس‌ها با شکست سه بر صفر آرژانتین به دیدار نهایی صعود کردند. در آخرین مسابقه روز شنبه نیز دو تیم ایتالیا و لهستان به مصاف یکدیگر می‌روند تا فاتح این میدان، حریف روسیه در فینال این رقابت‌ها شود.

منبع: فارس

363364