«اهل سفر» از نیمه گذشت

تصویربرداری مجموعه مستند «اهل سفر» از نیمه گذشت.
تصویر «اهل سفر» از نیمه گذشت

به گزارش پرسون، به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، میترا روحی منش تهیه کننده مستند «اهل سفر» گفت: «اهل سفر» از اول اردیبهشت ماه در استان اردبیل کلید زده شده و تا امروز حدود ۵۰ درصد تصویربرداری تمام شده است.

وی افزود: با توجه به پاندمی کرونا و البته همزمانی شروع تولید این مجموعه مستند با جابجای مدیران استانی با مشکلاتی مواجه بودیم و فرآیند تولید به آهستگی پیش رفت اما همچنان مشغول کار هستیم و امیدواریم به زودی راهی آذربایجان شرقی شویم.

مجری طرح و تهیه کننده «اهل سفر» ادامه داد: این مجموعه مستند گردشگری است و تلاش ما این است که بینندگان را با جاذبه‌های گردشگری، میراث فرهنگی و حتی صنایع دستی استان میزبان آشنا کنیم و مناطقی را که مردم کمتر فرصت دیدن آنها را داشته‌اند به تصویر بکشیم. در کنار همه اینها از موضوع مردم شناسی هم غافل نشدیم و در «اهل سفر» به آداب و رسوم اقوام ایرانی هم پرداخته شده است. بازسازی بازی‌های فراموش شده، معرفی پوشش زنان و مردان، غذاهای محلی و همچنین گویش مردم منطقه از دیگر مواردی است که به آنها می‌پردازیم.

«اهل سفر» به سفارش شبکه مستند در ۲۶ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای در حال تولید است. نویسنده و کارگردان این مجموعه یاسر طالبی است و از دیگر عوامل آن می‌توان به مهدی خلیلی: مدیر تولید و راوی، حسن جعفری: دستیار کارگردان و برنامه ریز، فرحبخش فرهیدنیا: تصویربردار و تدوینگر و مجید حسینی: صدابردار اشاره کرد.

میترا روحی منش دانش آموخته سینما از سوئد و عضو انجمن تهیه‌کنندگان سینمای ایران است و ساخت مجموعه‌های «تاج زاگرس»، «در قلب کومش» و «رویای کارمانیا» را در کارنامه دارد.

363331