اشتباه۹۰ میلیون دلاری پلتفرم کامپاند

پلتفرم کامپاند (Compound) که یکی از بزرگترین پلتفرم‌های غیرمتمرکز حوزه دیفای است، به‌طور اشتباه ۹۰ میلیون دلار به کاربران خود اهدا کرد.
تصویر اشتباه۹۰ میلیون دلاری پلتفرم کامپاند

به گزارش پرسون، یک باگ در ارتقای اخیر این پلتفرم موجب چنین اشتباه بزرگی شده است. بنیان‌گذار این پلتفرم هم از کاربران خواسته است مبالغ دریافت‌شده را پس بدهند و هشدار داده است که در غیر این صورت موضوع می‌تواند وارد فرایند حقوقی شود.

رابرت لشنر (Robert Leshner)، بنیان‌گذار کامپاند، روز پنجشنبه در توییتی نوشت:

اگر مقدار زیاد و اشتباهی توکن COMP از خطای پروتکل کامپاند دریافت کرده‌اید، لطفاً آن را برگردانید.

او در ادامه توییت خود نوشته است:

۱۰٪ آن را به‌عنوان یک [هکر] کلاه سفید بردارید [و بقیه را برگردانید]. در غیر این صورت، به‌عنوان درآمد به IRS گزارش می‌شود و بیشترتان شناسایی می‌شوید.

پس از اعلام این خبر، قیمت توکن COMP، توکن داخلی پلتفرم کامپاند سقوط کرد؛ اما خیلی زود به نزدیکی سطوح قبلی بازگشت. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کاربران حاضر شده‌اند سرمایه‌های بادآورده را پس بدهند؛ اما طبق گزارش دیکریپت، حدود ۲۹ میلیون دلار از توکن‌ها در همان ساعات اولیه طی یک تراکنش برگشته است.

توییت‌های لشنر هم موجی از خشم را بین جامعه ارزهای دیجیتال و دیفای به‌دنبال داشت. به‌عقیده بیشتر افرادی که به توییت‌های لشنر پاسخ داده‌اند، این کار او تهدید تقلی می‌شود و برخلاف آرمان‌های غیرمتمرکز است. لشنر در توییت‌های دیگر به این انتقادات واکنش نشان داد و گفت فقط قصد کمک به جامعه را دارد و این اظهارات از سر دلسوزی بوده است.

کامپاند یکی از بزرگترین پلتفرم‌های حوزه دیفای است که به‌طور خاص روی وام‌دهی متمرکز شده است. کاربران می‌توانند به‌طور غیرمتمرکز و بدون هیچ واسطه‌ای با اختصاص‌دادن ارزهای دیجیتال خود به‌عنوان وثیقه، وام دریافت کنند.

منبع: ارز دیجیتال

363272