اسلامی از آژانس انتقاد کرد

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با توکل بر خدا در نظر داریم هیاهوی هسته‌ای را به آرامش تبدیل کنیم و توسعه و پیشرفت آن را سرعت داده تا مردم و کشور نتایج آن را ببیند و این پیشرفت‌ها در اقتدار ملی تأثیر بگذارد.
تصویر اسلامی از آژانس انتقاد کرد

به گزارش پرسون، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار با رئیس سازمان انرژی اتمی با اشاره به سوابق مدیریتی اسلامی و حضور وی در وزارت دفاع گفت: آقای اسلامی هر جا که باشد، مدیری کاری و توانمند است و می‌تواند با توانایی مدیریتی خود دستاورد‌های جدیدی را در حوزه صنعت هسته‌ای کشور رقم بزند و مردم تأثیرات آن را در زندگی خود ببینند.

محمد اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه ۳۱ سال در حوزه صنعت و تحقیقات حضور داشتم، اظهار داشت: حلقه مفقودی این سازمان دانش، پژوهش، تحقیقات و خلق فناوری نیست؛ بلکه صنعتی‌سازی و تأثیرگذاری آن در امنیت، اقتصاد و زندگی مردم حلقه مفقوده صنعت هسته‌ای کشور است.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: با توکل بر خدا در نظر داریم هیاهوی هسته‌ای را به آرامش تبدیل کنیم و توسعه و پیشرفت آن را سرعت داده تا مردم و کشور نتایج آن را ببیند و این پیشرفت‌ها در اقتدار ملی تأثیر بگذارد.

وی گفت: برای مثال در حال حاضر اماراتی‌ها نیمی از تولید برق هسته‌ای خود را محقق کرده‌اند و مردم ما منتظر هستند تا ببینند صنعت هسته‌ای چه زمانی قرار است به تولید برق در کشور کمک کند و کاربرد آن را ببینند.

اسلامی با بیان اینکه ما در دنیا با شیطان و استکبار مواجه هستیم، عنوان کرد: در اساسنامه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید شده است که کمک کردن، توانمندسازی برای ایجاد قابلیت و تسهیل‌گری برای استفاده صلح‌آمیز از صنعت هسته‌ای برای همه کشور‌ها از جمله وظائف آژانس است، اما این موضوعات برای کشور ما کاملاً بر عکس است و این آژانس به ما کمک نمی‌کند.

رئیس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: در بخش هسته‌ای برجام یک کلمه وجود دارد و آن اعتمادسازی است و هیچ چیز دیگری در آن نیست.

منبع:فارس

349505

مطالب مرتبط