کارشناسان درباره واکسیناسیون زنان باردار چه می‌گویند؟

کارشناسان به مادران شیر ده و زنان باردار توصیه می‌کنند در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند.
تصویر کارشناسان درباره واکسیناسیون زنان باردار چه می‌گویند؟

به گزارش پرسون، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده به تازگی دستورالعمل واکسیناسیون خود را به روز کرده که براساس آن توصیه می‌کند زنان باردار و زنانی که اخیرا باردار بوده‌اند باید در برابر کروناویروس واکسینه شوند تا از ابتلا به نوع شدید بیماری، بستری شدن در بیمارستان و مرگ جلوگیری شود.

بررسی‌های آژانس ملی بهداشت عمومی ایالات متحده نشان می‌دهد زنان باردار در مقایسه با زنان دیگر، بیشتر احتمال دارد به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ مبتلا شوند و واکسن می‌تواند از زنان باردار و زنانی که به تازگی وضع حمل کرده‌اند محافظت کند.

ابتلا به نوع شدید بیماری نیاز به بستری و مراقبت های ویژه دارد. هنگامیکه علائم بیماری تشدید می شود، بیمار ممکن است برای نفس کشیدن به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی یا تجهیزات مخصوص نیاز پیدا کند. احتمال مرگ نیز در این مرحله وجود دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده در راهنمای به روز شده خود اشاره کرده است زنان باردار و مبتلا بیشتر در معرض خطر زایمان زودرس هستند. همچنین این افراد در معرض سایر پیامدهای نامطلوب بارداری هستند.

با این حال اگرچه این مرکز بر واکسیناسیون زنان باردار تاکید دارد اما در مورد توصیه به تزریق واکسن به مادران شیرده همچنان تردیدهایی وجود دارد زیرا نتایج قطعی از مطالعات مربوط به تاثیر واکسن روی مادران شیرده هنوز در دسترس نیستند.

منبع: ایسنا

329178