325850

صفار هرندی:

فضای مجازی چارچوب کنترل شده‌ای ندارد

تصویر فضای مجازی چارچوب کنترل شده‌ای ندارد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: فضای مجای چارچوب درست و حسابی و کنترل شده ندارد و البته این کنترل باید از درون خود افراد نیز باشد.

به گزارش پرسون از مشهد مقدس، محمدحسین صفار هرندی صبح امروز در مراسم اختتامیه جشنواره رسانه‌ای امام رضا (ع) اظهار داشت: در معرفت نسبت به جایگاه امام هشتم (ع) که به فهم بنده علت وجودی ایران عزیز ما پس از تشرف این بزرگوار است؛ باید عنوان کرد که به اعتبار حضور ایشان شاهد حضور بسیاری از فرزندان پیامبر و نوادگان اهل بیت به این سامان بوده‌ایم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: بالغ بر چند هزار امامزاده که دارای شجره نامه قطعی و اسناد مسلم هستند را به این برکت شاهد هستیم؛ گمان بنده این است که آن حضور تاریخی و خدایی امام هشتم که با حضور تعداد زیادی از فرزندان پیامبر همراه شد، امنیتی را به این سرزمین بخشید که شاید خیلی از آفاتی که کشورهایی در اطراف ما دارند ما از آن آفات مصون بودیم.

صفار هرندی بیان کرد: ما جزو کشورهایی هستیم که اگرچه زیر تاخت و تاز استعمارگران در سده‌های اخیر بوده‌ایم اما مستعمره نشدیم و ایران هیچ وقت مستعمره نشد؛ برداشت بنده این است که این حضور معنوی و این حضوری که ریشه در جان انسان‌های ساکن این سرزمین داشته و فقیر و غنی هم نمی‌شناخته و حتی اصحاب قدرت را وادار به کرنش در برابر این آستان مقدس کرده، آثار و برکات زیادی داشته است.

وی افزود: اگر بخواهیم این آثار را فهرست کنیم کار یک یا چند رسانه نیست و همه باید برای انعکاس این حقایق بسیج شوند. یکی از خصوصیات امام هشتم این است که کسانی که ایشان را به امامت پذیرفتند این هدایت به سمت آن سرنوشت آخرالزمانی صورت گرفت؛ ایشان محبوب دل شیعیان است و در سایر نحله‌ها و شاخه‌های دین و مذهب نیز عاشقان بسیار دارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: کرامات حضرت رضا(ع) فراوان بوده است؛ امام را ما در افواه مریدانشان گاهی با تعابیر مبالغه‌آمیز ممکن است بشنویم و ببینیم همچنان که کسانی هم سهل انگارانه با این جایگاه روبرو می‌شوند اما تعبیر درست از جایگاه امام باید حقیقی باشد.

صفار هرندی بیان کرد: فضای مجای چارچوب درست و حسابی و کنترل شده ندارد و البته این کنترل باید از درون خود افراد نیز باشد؛ روز گذشته شاهد بودم به مناسبت عید قربان پیام‌هایی رد و بدل می‌شود که براساس تحقیق بنده عموماً متعلق به خارج از گفتمان دین ما است و امروز از روی شلختگی عادت کرده‌ایم که هر پیامی را دست به دست می‌کنیم؛ این پیام دست به دست می‌شد که پول یک گوسفند قربانی معادل یک دستگاه اکسیژن رسان است و بهتر است پول قربانی را این طرف هزینه کنیم.

وی افزود: وقتی تحقیق می‌کنید شاهد هستید منشاء این پیام‌ها کسانی هستند که دلسوزی برای افراد بیمار را ندارند و دلسوز مردم ایران نیز نیستند و پایبندی به چیزی ندارند و صرفاً مهم است که نقاطی که ما را به یک جایگاه مستحکم پیوند می‌دهد را مورد هجمه قرار دهند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: نام امام رضا(ع) از تمامی رسانه‌های ما قوی‌تر است؛ آنانی که از روی غفلت و بی‌خبری و متاثر شدن از فضاسازی دشمنان تعابیری را منتشر می‌کنند مستثنی هستند اما بحث در مورد اراده پلیدی است که به صورت سنجیده به نقاطی که ما را به هم گره می‌زند هجمه وارد می‌کند.

صفار هرندی افزود: در کل جهان اسلام مکان مقدسی را نداریم که ظرفیت‌هایی که در خدمت زوارش قرار داده به اندازه آستان قدس رضوی باشد.

وی بیان کرد: اهالی رسانه شاید برای تبیین جایگاه حضرت رضا(ع) و آموزه‌های ایشان کم مایه گذاشته‌اند؛ قرابت دلی و عاطفی البته فراوان است و شاهد آن را در همین قصه کرونا شاهد بودید که وقتی پرچم مضجع شریف رضوی را به بیمارستان می‌بردند چه غوغایی ایجاد می‌کرد. خبرهای منسوب به این آستان صدها سال است که جدی‌ترین خبرها است.

صفار هرندی گفت: این مکان نورانی قبله گاه و ملجاء همه شهیدان ما بوده و همه این شهیدان با آموزه‌های حضرت رضا(ع) زندگی کرده‌اند و باید روایتگری را گسترش دهیم.

از نمونه های عجیب درباره حواشی و عدم وجود چارچوب برای فضای مجازی می توان به موج سواری های افراد غیرعادی در رابطه با عکس تبلت لاکچری سعید جلیلی اشاره کرد که حواشی زیادی را با خود به همراه داشته است.

| 325850