325119

فیلم‌ های نوستالژیک قبل و بعد از انقلاب دوباره اکران می شود

تصویر فیلم‌ های نوستالژیک قبل و بعد از انقلاب دوباره اکران می شود
سجاد نوروزی از اکران نسخه مرمت شده فیلم‌های نوستالژیک قبل و بعد از انقلاب در سینما آزادی خبر داد.

به گزارش پرسون، مدیر سینما «آزادی» درباره تفاهم‌نامه این مجموعه با بنیاد سینمایی فارابی برای اکران فیلم‌های نوستالژیک دهه ۶۰ و ۷۰ توضیح داد: ما پیش از این برنامه‌ای برای اکران فیلم‌های خاطره‌ساز در سینما آزادی داشتیم که براساس آن در ماه محرم سال گذشته فیلم‌های سینمایی «روز واقعه» و «پرواز در شب» را اکران کردیم.

آن اکران‌ها با استقبال خوبی از طرف اهالی سینما و سینمادوستان مواجه شد و بهانه‌ای شد که امسال این تجربه را کمی گسترش دهیم. این بار سراغ تمام فیلم‌های خاطره‌انگیز سینمای ایران حتی فیلم‌های قبل از انقلاب مانند «سفر سنگ» رفته‌ایم و پیگیر هستیم تا این آثار شاخص را در بازه زمانی کوتاهی روی پرده اکران کنیم.

سجاد نوروزی در ادامه توضیح داد: واقعیت این است که بنیاد سینمایی فارابی کار بزرگی انجام داده و فیلم‌های خاطره‌انگیز دهه ۶۰ و ۷۰ را اصلاح رنگ کرده و روی دی‌سی‌پی آورده است.

بابت این کار باید از آقایان تابش و ایل‌بیگی سپاسگزار بود که این خاطرات ارزشمند را پاس داشته‌اند و نسخه به روز و قابل اکران آن را فراهم آورده‌اند.

در سینما آزادی تصمیم گرفتیم در قالب یک تفاهم‌نامه با بنیاد فارابی، این فیلم‌ها را روانه پرده کنیم. در کنار این اکران‌ها هم تصمیم داریم هنرمندان نقش‌آفرین در این آثار را هم در قالب فرش قرمز در کنار خود داشته باشیم.

| 325119