304342

ایران3-آمریکا صفر

برتری قاطعانه سروقامتان مقابل یانکی ها

تصویر برتری قاطعانه سروقامتان مقابل یانکی ها
تیم ملی والیبال کشورمان در لیگ ملتهای والیبال با نتیجه 3 بر صفر مقابل آمریکا به برتری رسید.

به گزارش پرسون، تیم ملی والیبال ایران در بازی هفتم خود در رقابت های لیگ ملتها به مصاف آمریکا رفت و توانست با نتیجه قاطعانه سه بر صفر این تیم را شکست دهد و پنجمین پیروزی خود را در این مسابقات ثبت کند.

*ست اول

بازی ایران و آمریکا در ست اول با امتیاز گیری ملی پوشان کشورمان آغاز شد. در ادامه صابر کاظمی جوان با زدن سرویس‌های خوب امتیاز‌های پی در پی را برای تیم ملی کشورمان کسب کرد تا فاصله امتیاز خوبی را با آمریکایی‌ها در همان ابتدای بازی داشته باشیم. روند بازی با تلاش آمریکایی تغییر کرد و توانستند بازی را در امتیاز‌ ۶ بر ۶ به تساوی بکشانند تا بازی پایاپایی را از ۲ تیم شاهد باشیم. وقت استراحت فنی اول با برتری آمریکا‌یی‌ها در امتیاز‌های ۸ بر ۷ همراه بود و در وقت استراحت فنی اول الکنو نکات خوبی را به بازیکنان تیم ملی گوش زد کرد. بعد از وقت استراحت فنی اول این شاگردان آلکنو بودند که خوش درخشیدند و فاصله امتیازی خود را رفته رفته با آمریکایی‌ها زیاد کردند. همین امر باعث شد تا جان اسپراو سرمربی تیم ملی والیبال آمریکا در خواست وقت استراحت کند تا نکاتی را به بازیکنان خود منتقل کند. این دیدار با درخشش ستارگان والیبال ایران پیش رفت تا تیم ملی کشورمان به امتیاز ۱۶ برسد و وقت استراحت فنی دوم ۱۶ بر ۱۲ به سود ملی پوشان ما تمام شود. عملکرد بازیکنان تیم ملی به حدی عالی بود که امتیاز‌ها را یکی پس از دیگری برای ایران کسب کردند تا فاصله زیادی را با آمریکایی‌ها ایجاد کنند. همین عملکرد خوب ملی پوشان ایران باز هم سرمربی امریکایی‌ها را مجبور کرد تا وقت استراحت دوم خود را هم درخواست کند. در ادامه بازی باز هم برتری از آن بازیکنان تیم ملی والیبال کشورمان بود و عملکرد خوب ملی پوشان باعث شد تا ست اول با امتیاز ۲۵ بر ۱۹ به سود سرو قامتان ایران به پایان برسد.

*ست دوم

بازی در ست دوم پایاپای بود و امتیاز‌ها بین ۲ تیم تقسیم می‌شد. در ادامه ست دوم این بازیکنان تیم ملی ایران بودند که باز هم با هوشیاری هر چه تمام‌تر نتیجه بازی را ۸ بر ۵ کردند تا وقت استراحت فنی اول در ست دوم با برتری ملی پوشان کشورمان پیگیری شود. در جریان ست دوم این آمریکایی‌ها بودند که امتیاز‌های پی در پی را کسب کردند تا ۲ تیم در امتیاز‌ ۹ به تساوی برسند. بازی در ست دوم بسیار حساس و پایاپای از سوی هر ۲ تیم تا امتیاز ۱۴ دنبال می‌شد، تا اینکه ملی پوشان ایران با زیرکی ۲ امتیاز گرفتند تا باز هم در وقت استراحت فنی دوم برتری از آن تیم ملی ایران باشد. گرفتن وقت‌های استراحت از سوی جان اسپراو جواب داد و آمریکایی‌ها فاصله امتیازی خود را به یک امتیاز رساندند. این بار ولادیمیر آلکنو سرمربی تیم ملی والیبال کشورمان در خواست وقت استراحت کرد تا نکات مهمی را به شاگردان خود بگوید. گرفتن وقت استراحت آلکنو جواب داد و در ادامه بازی ملی پوشان کشورمان با هوشیاری بازی را باز هم در ست دوم ۲۵ بر ۲۳ به سود خود به پایان رساندند.

*ست سوم

ست سوم را هم ملی پوشان ایران خیلی خوب آغاز کردند و با گرفتن امتیاز‌های پی در پی توانستند باز هم فاصله خود با آمریکایی‌ها را زیاد کنند. همین فاصله امتیازی باعث شد سرو قامتان ایران با پیروزی ۸ بر ۵ به وقت استراحت فنی اول بروند. در ادامه مسابقه درخشش جوانان ایرانی، جان اسپراو را ناچار کرد تا درخواست وقت استراحت کند تا نکاتی را به بازیکنان خود انتقال دهد. در ادامه بازی اشتباهات بازیکنان تیم ملی باعث شد تا ۲ تیم در امتیاز ۱۵ برابر شوند. ملی پوشان ایران تنها با گرفتن یک امتیاز از آمریکایی‌ها نتیجه را ۱۶ بر ۱۵ کردند تا وقت استراحت فنی دوم هم به سود ملی پوشان پیگیری شود. روند بازی بعد از وقت استراحت فنی دوم به سود آمریکایی‌ها شد و از تیم ملی والیبال کشورمان پیش افتادند، اما در ادامه‌ای ملی پوشان ایران بودند که با تلاش‌های خود نتیجه را در امتیاز ۲۱ به تساوی کشاندند تا همچنان برای پیروزی در ست سوم امیدوار بمانیم. آمریکایی‌ها با استفاده از تجربیات خود توانستند باز هم ۲ امتیاز از ملی پوشان پیش بیفتند. همین امر سبب شد تا آلکنو در خواست وقت استراحت دهد تا با شاگردان خود صحبت کند. شاگردان آلکنو که نمی‌خواستند بازی را در ست سوم از دست بدهند بازی را در امتیاز ۲۳ بر ۲۳ مساوی کردند و در ادامه با عملکرد خوب از آمریکا پیش افتادند و ست سوم ۲۵ بر ۲۳ به سود ملی پوشان به پایان رسید. این دیدار در نهایت با نتیجه ۳ بر صفر به سود تیم ملی کشورمان به پایان رسید.

* امتیاز‌آورترین

صابر کاظمی جوان ملی پوش والیبال ایران در این رقابت عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت و با کسب ۱۸ پوئن، امتیازآورترین بازیکن زمین نام گرفت. میثم صالحی دیگر ملی پوش والیبال ایران با کسب ۱۴ امتیاز، عنوان دومین بازیکن امتیازآور ایران را به نام خود کرد. پچ و موگوتوتیا دو بازیکن آمریکا با کسب ۱۲ امتیاز به عنوان امتیازآورترین بازیکنان تیم ملی آمریکا معرفی شدند.

*آمار ایران

در این مسابقه تیم ملی والیبال توانست 42 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع، 7 امتیاز از سرویس و 16 امتیاز از اشتباهات تیم آمریکا به دست بیاورد. به این ترتیب شاگردان آلکنو در تمام فاکتورها عملکردی بهتر از حریف داشتند. در طرف مقابل آمریکا 35 امتیاز از حمله، 6 امتیاز از دفاع، 3 امتیاز از سرویس و 16 امتیاز از اشتباهات تیم ایران کسب کرد. ایران در بازی بعدی خود از ساعت 12:30 روز پنج‌شنبه 20 خرداد به مصاف صربستان می‌رود

| 304342

مطالب مرتبط