288651

مراقبت از 281 مبتلا به کرونا در آی سی یو بیمارستان‌های شیراز

تصویر مراقبت از 281  مبتلا به کرونا در آی سی یو بیمارستان‌های شیراز
معاون بهداشت علوم پزشکی شیراز گفت: هم اکنون هزار و ۶۷۴ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علایم کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند که از این تعداد، ۲۸۱ نفر در آی سی یو هستند.

به گزارش پرسون از فارس، دکتر عبدالرسول همتی بعد از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با اعلام آخرین وضعیت کرونا ویروس در استان فارس، گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون، ۸۷۳ هزار و ۴۱۸ مورد تست تشخیصی به روش مولکولی در آزمایشگاه‌های استان انجام شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۵۳ هزار و ۷۶۷ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۹ هزار و ۳۴۷ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد چهارده هزار و ۴۷۵ بیمار مثبت نیز به این روش شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۶۸ هزار و ۲۴۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.

وی همچنین از بهبودی ۹۶ درصد مبتلایان معادل ۲۴۳ هزار و ۷۴۸ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص و یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند.

او افزود: هم اکنون هزار و ۶۷۴ بیمار مثبت و یا مشکوک دارای علائم کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۸۱ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون بهداشت دانشگاه با اعلام جان باختن ۱۳ هم استانی دیگر در اثر کرونا ویروس طی روز گذشته تاکنون، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون را چهار هزار و ۳۶۰ نفر اعلام کرد.

آمار تجمعی مبتلایان کووید ۱۹ به تفکیک شهرستان‌های استان فارس

دکتر همتی موارد ابتلای کرونا ویروس از ابتدای شیوع تاکنون به تفکیک شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شیراز را شامل ۱۱۹ هزار و ۳۵۹ مورد در شیراز؛ ۸ هزار و ۵۷۰ مورد در کازرون؛ ۶ هزار و ۷۷۲ مورد در مرودشت؛ ۵ هزار ۴۵۸ مورد در ممسنی؛ ۴ هزار ۹۶۶ مورد در داراب؛ ۴ هزار و ۳۷۳ مورد در فیروزآباد؛ ۳ هزار و ۶۶۹ مورد در کوهچنار؛ ۳ هزار و ۵۶۱ مورد در آباده؛ ۳ هزار و ۱۵۵ مورد در کوار؛ ۳ هزار و ۱۱۹ مورد در استهبان؛ ۲ هزار و ۸۲۸ مورد در اقلید؛ ۲ هزار و ۷۸۹ مورد در سپیدان؛ ۲ هزار و ۶۸۹ مورد در لامرد؛ ۲ هزار و ۴۹۳ مورد در نی‌ریز؛ ۲ هزار و ۲۹۹ مورد در زرین دشت؛ ۲ هزار و ۲۹۹ مورد در فراشبند؛ ۲ هزار و ۲۴۶ مورد در قیر وکارزین؛ ۲ هزار و ۲۰۷ مورد در رستم؛ ۲ هزار و ۳۹ مورد در ارسنجان؛ هزار و ۹۲۲ مورد در زرقان؛ هزار و ۷۸۱ مورد در خرمبید؛ هزار و ۶۷۷ مورد در خرامه؛ هزار و ۶۷۶ مورد در پاسارگاد؛ هزار و ۴۲۸ مورد در مهر؛ هزار و ۱۰۳ نفر در بوانات؛ هزار و ۷۱ مورد در سروستان؛ هزار و ۳۴ مورد در بختگان؛ ۹۷۷ مورد در بیضا و ۵۹۰ مورد در سرچهان برشمرد.

او با اشاره به اینکه هنوز در دامنه نزولی موج چهارم کرونا قرار داریم و این موج به طور کامل به پایان نرسیده است، اضافه کرد: هرگونه سهل انگاری یا ساده انگاری در اجرای پروتکل‌های بهداشتی ممکن است باعث بدتر شدن شرایط شود.

معاون بهداشت دانشگاه از مردم خواست همچنان همکاری و همراهی با مجموعه سلامت استان را ادامه دهند تا بتوانیم از این موج نیز عبور کنیم.

| 288651