288040

خضریان مطرح کرد:

هیچ ضمانتی برای عدم بازگشت تحریم‌های توافق شده نیست

تصویر هیچ ضمانتی برای عدم بازگشت تحریم‌های توافق شده نیست
علی خضریان گفت: در صورت عدم رفع کلیه تحریم‌ها که به درستی ⁧‫رهبر انقلاب‬⁩ نیز بر آن تاکید داشتند، ⁧‫دولت‬⁩ عملا با رسمیت بخشی به ⁧‫ساختار تحریم‬⁩، آمریکایی‌ها را محق دانسته تا در موضوعات دیگر مجددا تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کنند و هیچ ضمانتی برای عدم بازگشت تحریم‌های توافق شده با عناوین دیگر نیست.

علی خضریان در گفتگو با خبرنگار سیاسی پرسون در رابطه با اظهارات ⁧‫حسن روحانی‬⁩ و مسیٔولان وزارت امور خارجه پیرامون پیشنهادات طرف آمریکایی در ⁧‫مذاکرات وین‬⁩، اظهار کرد: آنچه تاکنون به دست آمده در شرایط حداکثری به ⁧‫برجام‬⁩ هم نمی‌رسد؛ لذا جدای از عدم رضایت اجتماعی برای تنازل از حداقل‌های گذشته، دارای ۳ اشکال اساسی است.

سخنگوی کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: در صورت عدم رفع کلیه تحریم‌ها که به درستی ⁧‫رهبر انقلاب‬⁩ نیز بر آن تاکید داشتند، ⁧‫دولت‬⁩ عملا با رسمیت بخشی به ⁧‫ساختار تحریم‬⁩، آمریکایی‌ها را محق دانسته تا در موضوعات دیگر مجددا تحریم‌هایی را علیه ایران وضع کنند و هیچ ضمانتی برای عدم بازگشت تحریم‌های توافق شده با عناوین دیگر نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس ادامه داد: در صورت رفع تحریم‌ها به صورت بخشی، ⁧‫اقتصاد‬⁩ ایران عملا به دو بخش سفید و سیاه تقسیم می‌شود که در نهایت بخشی از داخل کشور ناچار می‌شود برای عدم ⁧‫تحریم‬⁩، علیه بخش دیگر فعال شود؛ این موضوع جدای از ایجاد ظرفیت ⁧‫خود تحریمی‬⁩، زمینه کسب اطلاعات برای افزایش تحریم‌ها را فراهم می‌کند.

این نماینده مجلس افزود: بخشی از توانمندی‌های هسته‌ای ⁧‫ایران‬⁩ که در قانون راهبردی رفع تحریم‌ها مجددا احیا شده است، به دلیل زیاده‌خواهی طرف آمریکایی مجددا از میان برداشته خواهد شد؛ این درحالی است که حفظ ⁧‫ساختار هسته‌ای‬⁩ در شرایطی که بد عهدی طرف مقابل به دفعات اثبات شده، حداقل ⁧‫عقلانیت سیاسی‬⁩ است.

خضریان در پایان گفت: ‏آنچه مسلم است هرگونه توافقی که بخواهد صورت پذیرد ضمن اینکه نباید منجر به تعهدات جدید در حوزه هسته‌ای و غیرهسته‌ای شود، می‌بایست نتیجه عملی و قابل راستی‌آزمایی آن لغو کلیه تحریم‌ها جهت انتفاع ⁧‫اقتصادی‬⁩ ایران از سوی طرف مقابل باشد. لذا در ⁧‫مجلس‬⁩ تنها از چنین توافقی پشتیبانی می‌شود.

گفتگو از ساراپیرانه

انتهای پیام/

| 288040