286820

مردی که به تنهایی در یک جزیره ساکن است!

تصویر مردی که به تنهایی در یک جزیره ساکن است!
مرد ایتالیایی مدت ۳۱ سال است که به تنهایی در یک جزیره زندگی می‌کند اما قرار است خانه او را در این جزیره تخریب کنند.

به گزارش پرسون، یک مرد عزلت گرای ایتالیایی مدت ۳۱ سال است که به تنهایی در یک جزیره در این کشور زندگی می‌کند. از سال ۱۹۸۹ «مائورو موراندی» پس از دست کشیدن از شغل معلمی در جزیره بودلی ساکن شده است. چهار سال پیش که دولت ایتالیا این جزیره را بخشی از پارک ملی اعلام کرد این مرد تنها در حال مبارزه برای احقاق حق خود برای ماندن در این جزیره است.

موراندی ۸۱ ساله با قایق دوبدنه (کاتامرن) خود در حال دریانوردی از ایتالیا به پُلی‌نِزی (نام گروهی از ۱۰۰۰ جزیره در اقیانوس آرام) بود که به دلیل نقض فنی موتور آن به این جزیره زیبا رسید. حالا پس از سه دهه تلاش او برای نگهداری از این جزیره و به اشتراک گذاری مناظر زیبای آن با ایتالیایی‌ها، دولت این کشور قصد تخریب خانه وی را دارد. در سال ۲۰۱۶ دولت ایتالای این جزیره را تصرف و آن را بخشی از پارک ملی La Maddelana تبدیل کرد.

این تصاحب و دست درازی به حقوق این مهاجر که دارای طرفداران و کاربران زیادی است حق وی برای ماندن در اینجا را به چالش کشیده است. آقای موراندی در این باره به CNN گفت: «من نگران هستم که پس از ترک من، بودلی نیز نابود شود. من حاضرم هر کاری برای ماندن در اینجا انجام دهم، حتی اگر بخواهند مرا از اینجا بیرون کنند. من جایی برای زندگی ندارم و زندگی من همین همینجاست»

گفتنی است؛ بیش از ۳ هزار نفر دادخواست حق ماندن این مرد تنها در جزیره بودلی را امضاء و خواستار اجازه ماندن او در این جزیره شده اند.

| 286820