286661

رئیس پلیس فتای استان زنجان:

اخاذ و تهدیدکننده انتشار تصاویر خصوصی شاکیه دستگیر شد

تصویر اخاذ و تهدیدکننده انتشار تصاویر خصوصی شاکیه دستگیر شد
رئیس پلیس فتای استان زنجان از دستگیر عامل اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه در زنجان خبر داد.

به گزارش پرسون از زنجان، محمدعلی آدینه‌لو در رابطه با ماجرای دستگیری عامل اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه، اظهار کرد: برابر شکایت یکی از شهروندان زنجانی مبنی بر تهدید و اخاذی از طریق انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی، مراتب به‌ صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با اقدامات فنی و شگردهای خاص پلیسی، متهم به هویت معلوم در استان زنجان مورد شناسایی قرار گرفت، افزود: با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافل‌گیرانه، متهم دستگیر و ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم توقیف و تحویل پلیس شد.

این مسئول با بیان اینکه در بازجویی‌های اولیه متهم منکر جرم خود شد ولی پس از روبه‌رو شدن با مستندات، ضمن اعتراف به جرم خود، تصریح کرد: از طریق اینستاگرام با شاکی پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد وی اقدام به دریافت تصاویر خصوصی کرده و با تهدید به انتشار این تصاویر، قصد اخاذی و برقراری ارتباطات نامتعارف با وی را داشته است که سرانجام این مجرم سایبری توسط پلیس فتای استان زنجان دستگیر شد.

رئیس پلیس فتای استان با بیان اینکه کاربران در حفظ و نگه‌داری اطلاعات شخصی و خانوادگی خود نهایت دقت را به عمل آورده و از ارسال آن به افراد غریبه جداً خودداری کنند، گفت: به علت نامشخص بودن هویت کاربران در فضای مجازی، شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها، این فضا محل مناسبی برای آشنایی و رابطه دوستی نیست.

آدینه‌ لو خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری با ما در میان بگذارند.

منبع: ایسنا

| 286661