286186

سرانجام شوم یک اشتباه:

استخر کشاورزی یک نوجوان ابهری را در خود بلعید

تصویر استخر کشاورزی یک نوجوان ابهری را در خود بلعید
مسئول آتش‌نشانی ابهر گفت: یک نوجوان ۱۵ ساله ابهری در یکی از استخرهای کشاورزی باغات بیگیر ابهر طی روز گذشته غرق شد.

به گزارش پرسون از زنجان، شهرام قربانی با اشاره به تماس تلفنی با مرکز فرماندهی عملیات آتش‌نشانی ابهر، از مفقود شدن جوان ۱۵ ساله ابهری در یکی از استخرهای کشاورزی باغات بیگیر ابهر خبر داد و گفت: طی این تماس‌ها اکیپ امداد و نجات این واحد سریعاً به محل اعزام شدند.

وی با بیان اینکه اکیپ بلافاصله بعد از رسیدن به محل حادثه عملیات جست‌وجو و نجات نوجوان ۱۵ ساله را آغاز کردند، ادامه داد: بعد از دقایقی جسم بی‌جان این نوجوان ابهری در استخری خاکی با پوشش پلاستیکی به عمق ۵ متر و ابعاد حدودی ۳۰ در ۳۰ متر پیدا شد.

این مسئول با بیان اینکه این نوجوان به گفته حاضران در صحنه برای شنا کردن داخل استخر شده بود، افزود: متاسفانه جنازه این نوجوان ابهری در زیر آب پیدا و تحویل فوریت‌های پزشکی شد.

مسئول آتش‌نشانی ابهر به نکات ایمنی برای خانواده‌ها و کشاورزان در روزهایی که هوا در حال گرم شدن است، اشاره کرد و از کشاورزان خواست اطراف استخرهای خود را حتماً حصارکشی به ارتفاع دو متر انجام دهند و با تابلوی خطر، شنا کردن اکیداً ممنوع و ارتفاع عمق استخر را حتماً درج کنند و نه تنها خودشان، بلکه از شنا کردن دیگران نیز در این محل‌ها نیز جلوگیری کنند، حتی اگر فرد شناگر ماهری باشد.

وی با بیان اینکه استخرهای خاکی با پوشش پلاستیکی به علت شیب تند و سطح صاف و لیزی که دارد، محل بسیار خطرناکی برای شنا کردن است. همچنین جایی برای گرفتن دست هم وجود ندارد، تاکید کرد: با توجه به همین موضوع، مردم باید توصیه‌های ایمنی را رعایت کرده و در این‌گونه استخرها به هیچ عنوان شنا نکنند.

مسئول آتش‌نشانی ابهر خاطرنشان کرد: خانواده‌ها نیز باید به نوجوانان و جوانان خود گوشزد کنند که در استخر باغات، سدها و محل‌های ممنوعه شنا، حتی اگر شناگر ماهری هستند به هیچ‌ عنوان شنا نکنند و با رعایت نکات ایمنی از تکرار اتفاقات مشابه جلوگیری کنند.

منبع: ایسنا

| 286186