286062

اعزام برون مرزی خارج از چارچوب و ضوابط فدراسیون بدنسازی غیرقانونی است

تصویر اعزام برون مرزی خارج از چارچوب و ضوابط فدراسیون بدنسازی غیرقانونی است
سرپرست دبیری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: فدراسیون از باشگاه‌هایی که قصد اعزام به مسابقات برون مرزی را دارند، دعوت می‌کند در چارچوب تعیین شده دستگاه حاکمیت ورزش کشور اقدام نمایند.

به گزارش پرسون، طبق اعلام روابط عمومی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، حسن کرباسی در رابطه با همکاری فدراسیون بدنسازی ایران با فدراسیون جهانی پرورش اندام (IFBB) اظهار داشت: همانطور که پیش از این هم از سوی مسئولان فدراسیون بار‌ها اعلام شده، فدراسیون بدنسازی ایران، تنها IFBB را به عنوان فدراسیون رسمی بین المللی رشته پرورش اندام می‌شناسد. در همین راستا رافائل سانتونخا، رییس فدراسیون جهانی هم چندی پیش به تهران سفر کرد و مذاکراتی را با مسئولان ورزشی و سیاسی کشور هم داشت. بعد از این سفر و توضیحاتی که رییس IFBB ارائه کرد، خواسته وزارت ورزش، کمیته ملی المپیک و حتی مجلس شورای اسلامی از فدراسیون بدنسازی این بوده که به همکاری خود با IFBB ادامه دهد؛ بنابراین همکاری با سایر فدراسیون‌های بین المللی در رشته پرورش اندام امکان پذیر و قانونی نیست.

وی در رابطه با اخباری مبنی بر اعزام ورزشکاران به مسابقات NPC عنوان کرد: از نظر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ایران، اعزام‌هایی که به مسابقات NPC صورت می‌گیرد، قانونی نیست، چون در این مسابقات کنترل دوپینگ وجود ندارد و NPC یک کمپانی تجاری است، نه یک فدراسیون ورزشی که در راستای بیزنس خود فعالیت می‌کند و به هیچ وجه سازمان‌های بزرگ بین المللی از جمله IOC، وادا و گایسف آن را به رسمیت نمی‌شناسند. اگر فدراسیون با این کمپانی همراهی کند، ترویج فرهنگ دوپینگ خواهد بود. در همین راستا از ورزشکاران و مدیران تیم‌ها و باشگاه‌هایی که قصد دارند به مسابقات بین المللی اعزام شوند یا تیم اعزام کنند، درخواست کردیم برای سیر روال قانونی به فدراسیون مراجعه کنند.

سرپرست دبیری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ادامه داد: ما امیدواریم ورزشکارانی که می‌خواهند به مسابقات بین المللی اعزام شوند، مسیر درست را انتخاب کنند. از نظر فدراسیون ایران که تنها مرجع قانونی برای اعزام‌های بین المللی در رشته پرورش اندام است، ورزشکاران می‌بایست در تورنمنت‌هایی که توسط IFBB تایید شده، شرکت کنند.

کرباسی در پایان گفت: در طول سال تورنمنت‌های زیادی توسط فدراسیون جهانی پرورش اندام IFBB در کشور‌های مختلف برگزار می‌شود که ورزشکاران می‌توانند با هماهنگی فدراسیون در این مسابقات شرکت کنند.

| 286062