مدیر شرکت پشتیبانی امور دام استان خبر داد؛

توزیع 23 هزار تن نهاده دامی در آذربایجان‌غربی

تصویر توزیع 23 هزار تن نهاده دامی در آذربایجان‌غربی
مدیر شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان‌غربی از توزیع 23 هزار تن نهاده دامی طی سال جاری در سطح استان خبر داد.

به گزارش پرسون آذربایجان‌غربی، داود قربان نژاد با بیان اینکه اسفند ماه سال گذشته 46 درصد از مجموع نهاده‌های مورد نیاز استان توسط این شرکت توزیع شده است، اظهار داشت: از 28 اسفندماه سال گذشته تا 13 فروردین ماه سالجاری بیش از 15 هزارتن نهاده دامی بین واحد‌های تولیدی توزیع شد و این روند همچنان ادامه دارد.

وی افزود: طی سال گذشته حدود 138 هزار تن نهاده دامی در سطح استان توزیع شده است.

قربان‌نژاد با اعلام آمادگی این شرکت برای همکاری مشترک با اداره کل منابع طبیعی استان عنوان کرد: به منظور کاهش چرای بی‌رویه در مراتع با جلوگیری از ورود احشام نر به مراتع و تغذیه آنها در سیستم بسته ضمن افزایش میزان تولید گوشت قرمز به حفظ پوشش گیاهی مراتع و احیای انها می‌توان کمک بسزایی کرد.

مدیر شرکت پشتیبانی امور دام آذربایجان‌غربی تصریح کرد: بنابراین در راستای اجرای این طرح شرکت پشتیبانی امور دام استان در جهت تامین و توزیع نهاده‌های دامی مورد نظر بر اساس ضوابط موجود اعلام آمادگی می‌کند.

وی با بیان اینکه ذخایر استراتژیک در سطح استان از شرایط مناسبی برخوردار است، اعلام کرد: نهاده‌های دامی به تدریج برای ذخیره‌سازی در انبارهای شرکت، خریداری شده و در حال ارسال از بنادر و مبادی خریداری شده به سمت استان هستند.

انتهای پیام/

| 285921

مطالب مرتبط