285898

6 پایگاه فعال انتقال خون در اصفهان

تصویر 6 پایگاه فعال انتقال خون در اصفهان
پایگاه انتقال خون استان اصفهان آماده میزبانی از اهداکنندگان خون در شب های قدر از ساعت ۲۱ تا یک بامداد است.

به گزارش پرسون از اصفهان، مدیر روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان اصفهان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: ۶ پایگاه انتقال خون در شهرهای اصفهان (مرکز خواجو)، کاشان، نجف آباد، گلپایگان، خوانسار و شهرضا شب های قدر مصادف با یازدهم، سیزدهم و پانزدهم اردیبهشت جاری میزبان اهداکنندگان خون است.

لطفعلی جعفری با بیان اینکه اهداکنندگان باید کارت ملی همراه خود داشته باشند، افزود: همه شیوه نامه های بهداشتی در مراکز انتقال خون رعایت می شود و نگرانی بابت مراجعه به آنها وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در شب های قدر محدودیت های تردد اعمال نمی شود و اهداکنندگان خون می توانند به راحتی به پایگاه ها مراجعه کنند.

جعفری با بیان اینکه ذخیره خون اصفهان در زمان حاضر مطلوب و برای بیش از هفت روز است، اضافه کرد: استمرار اهدای خون و فرآورده های آن با توجه به نیاز مبرم مراکز درمانی، ضروری است.

وی گفت: پایگاه انتقال خون در میدان خواجوی اصفهان در روزهای عادی از ساعت هشت تا ۲۲ و در سایر شهرها از صبح تا ظهر فعال است.

استان اصفهان دارای پایگاه‌ها و مراکز ثابت انتقال خون در شهرستان‌های کاشان، خوانسار، شهرضا، نجف آباد، خمینی شهر، گلپایگان و نایین و ۲ مرکز در کلانشهر اصفهان شامل خواجو و عاشق اصفهانی است.

۹۶.۵ درصد از اهداکنندگان خون در استان اصفهان را مردان و ۳.۵ درصد را زنان تشکیل می‌دهند.

زنان و مردان از سن قانونی ۱۸ سال تا سن ۶۰ سالگی و در صورت اهداکننده مستمر بودن تا ۶۵ سالگی می‌توانند خون اهدا کنند.

منبع:ایرنا

| 285898