285333

ویژه برنامه افطاری رادیو جوان با داستان‌های خاص

تصویر ویژه برنامه افطاری رادیو جوان با داستان‌های خاص
مهمانان "قبول حق" جوانانی‌اند کاملاً معمولی اما با داستان‌های خاص!
در کنار آیتم‌ها و مستندهای این برنامه، با قاریان جوان هم گفت‌وگو می‌شود.

به گزارش پرسون، حسین خلیل‌نژاد، تهیه‌کننده برنامه "قبول حق" گفت: مجله رادیویی "قبول حق" ویژه افطارهای ماه مبارک رمضان است که با اجرای مهدی مفیدی و کارشناسی حجت‌الاسلام عباسی آغوی و چهره‌های شناخته شده‌ای چون بهرنگ علوی، اقبال واحدی، مونا فرجاد، حسین توکلی، مهران رجبی و... به مدت 30 شب از ساعت 19:50 به مدت 90 دقیقه و به صورت زنده روی آنتن رادیو جوان می‌رود. ویژه برنامه افطار رادیو جوان امسال با رویکردی متفاوت نسبت به سال گذشته تهیه و پخش می‌شود و قصه زندگی انسان‌ها را روایت می‌کند.

وی تصریح کرد: "قبول حق" برنامه‌ای‌ است از گروه اندیشه رادیو جوان که می‌کوشد با نگاهی به نامه 31 نهج‌البلاغه ، مواردی را که در جامعه‌ امروز برای اعتلای زندگی و رشد فکری جوانان به آن نیاز داریم در قالب موضوعاتی قابل لمس ارائه دهد.

تهیه‌کننده برنامه "قبول حق" اضافه کرد: این برنامه در دومین سال پخش خود، هر روز میزبان یک جوان است؛ جوانی که برای مخاطبان رادیو آشناست، از جنس خودشان است و حرف‌هایش حرف دل خیلی‌ها است. مهمانان "قبول حق" جوانانی‌اند کاملاً معمولی اما با داستان‌های خاص! مثلاً جوانی با دوپای مصنوعی که سریع‌ترین دونده ایران است یا بانوی جوانی که با آگاهی از بیماری خاص پسر جوان به خواستگاری او پاسخ مثبت داده است، در برنامه حضور داشتند.

خلیل‌نژاد، گفت‌وگو با بانوان جوان و اهل شعر و فرهنگ و هنر را یکی دیگر از آیتم‌های برنامه "قبول حق" دانست و افزود: در ویژه برنامه افطار ماه مبارک رمضان و در آیتم "مستند مشاغل" هر شب به جوانانی که در شغل‌های مختلف مشغول‌اند "قبول حق" می‌گوید و تلاش سترگ آن‌ها را می‌ستاید. گفت‌وگو با قاریان جوان، یکی از تجربه‌های موفق برنامه‌ قبول حق در سال گذشته بود که امسال نیز تکرار خواهد شد.

تهیه‌کننده "قبول حق" با اشاره به پویش‌های برنامه که با استقبال گرمی از سوی مخاطبان همراه بوده، بیان داشت: از بخش‌های جذاب و شنیدنی این برنامه "سفره اولی‌ها" و "پویش زوج‌های روزه اولی" است. امسال در ویژه‌برنامه افطار "قبول حق"، پویش‌های مناجات خوانی، روزه اولی، سفره اولی را خواهیم داشت که سال گذشته از آنها استقبال خوبی شده بود اما پویش جدید و اختصاصی سال 1400 پویش "قبول حق" است که در آن شنونده‌ها می‌توانند از طریق خط اختصاصی برنامه در قالب یک جمله به یک نفر بابت انجام یک کار خیر "قبول حق" بگویند و در هر قسمت برنامه یک برنده معرفی خواهد شد. فراخوانی این پویش از طریق فضای مجازی رادیو جوان منتشر شده‌ است.

خلیل‌نژاد افزود: هنرمندان و ورزشکارانی چون سوگل طهماسبی، مجید جلالی، بهرنگ علوی، اقبال واحدی، مونا فرجاد، حسین توکلی، مهران رجبی، روشنک عجمیان، مجید شهریاری، خشایار راد، مهدی یغمایی، پوران درخشنده، مبینا نصیری و شاهین جمشیدی از جمله چهره‌هایی‌اند که تاکنون به این پویش پیوسته‌اند.

وی اظهار کرد: در پویش سفره اولی‌ها، زوج‌های جوانی که اولین ماه رمضان را در کنار هم سپری می‌کنند، تصاویر سفره افطار خود را از طریق کانال اختصاصی برنامه ارسال می‌کنند و در پایان ماه مبارک رمضان و در روز عید سعید فطر به قید قرعه به برندگان این مسابقه جوایزی اهداء خواهد شد.

حسین خلیل‌نژاد درباره دیگر بخش‌های برنامه گفت: گزارش حرکت‌های مردمی و خیرخواهانه و بخش پزشکی از دیگر بخش‌های "قبول حق" است که در طول ماه مبارک رمضان هر شب یک متخصص تغذیه نکاتی را درباره تغذیه علمی و صحیح روزه‌دار در این ماه، بیان می‌کند؛ با توجه به شیوع بیماری کرونا ، بخشی از مطالب ایشان درباره تغذیه درست برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری اختصاص خواهد داشت.

تهیه‌کننده ویژه‌برنامه افطار رادیو جوان در پایان خاطرنشان کرد: سال گذشته "قبول حق" به مناسبت حضور همکاران رادیو جوان در حرم مطهر امام رضا (ع) اقدام به پخش آیتم کوتاه "دلتنگى براى سلطان طوس" کرد که موجب شد تعداد زیادی پیامک تشکر و سپاسگزاری برای برنامه ارسال شود و رکورد تعداد پیامک برنامه را جابه‌جا کند؛ در رمضان 1400 نیز امیدواریم بتوانیم با همراهی و تعامل صمیمانه با هواداران رادیو جوان، لحظاتی خاطره انگیز را پای سفره افطار برای ایشان رقم بزنیم.

برنامه "قبول حق" کاری از گروه اندیشه، ویژه برنامه افطارهای ماه مبارک رمضان رادیو جوان است که به تهیه‌کنندگی حسین خلیل‌نژاد، اجرای مهدی مفیدی، نویسندگی سمیرا جعفری، خدیجه ابراهیمی و مهدی رسولی و تلاش اکرم زمانی، منصوره توحیدلو، سمیه نازنینی، فاطمه فراهانی، حسن معین، حمیدرضا کاشی و الهام وحدت به مدت 30 شب ساعت 19 تا 20:30 از موج FM 88MHz تقدیم شنوندگان می‌شود.

| 285333