280627

بهره برداری از ۵۹۲ پروژه برق به ارزش 80 میلیارد تومان

تصویر بهره برداری از ۵۹۲ پروژه برق  به ارزش 80 میلیارد تومان
تعداد 592 طرح صنعت برق در سال جدید با تخصیص اعتباری معادل 80 میلیارد تومان با حضور مجازی وزیر نیرو و استاندار زنجان به بهره برداری رسید.

به گزارش پرسون، این طرح ها در استان زنجان شامل پروژه های تامین برق، اصلاح و بهینه سازی شبکه های شهری و روستایی، توسعه و بهبود سیستم های روشنایی معابر، ایجاد قدرت مانور و تعویض کنتور بود.

استاندار زنجان در آیین بهره برداری این طرح ها که همزمان با افتتاح پروژه های شرکت های توزیع برق منطقه ۲ کشور بود، گفت: مجموعه وزارت نیرو دارای نقشه راهی بوده که ما از سال گذشته تا کنون شاهد تحقق و به ثمر نشستن آن در قالب افتتاح پروژه ها هستیم.

فتح الله حقیقی با بیان اینکه امروز پروژه های مهمی در حوزه های آب و برق به صورت هفتگی در سطح کشور افتتاح می شود، اظهار داشت: در استان زنجان نیز در این زمینه رهاوردهای قابل توجهی داشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: افتتاح پروژه های آب و برق به صورت هفتگی ضمن نشان دادن کارآمدی وزارت نیرو، باعث دلگرمی مردم و یأس دشمنان می شود.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه خدمات ۴۰ گانه حوزه صنعت برق به مشترکان دراستان زنجان به صورت غیر حضوری اشاره کرد و گفت: حسن این نوع ارائه خدمات علاوه بر تکریم مردم و احترام گذاشتن به وقت آنان، موجب جلوگیری از شیوع کرونا نیز می شود.

حقیقی همچنین به اجرای طرح برق امید در استان زنجان اشاره کرد و اظهار داشت: از ۴۷۰ هزار مشترک در استان، ۱۱۰ هزار مشترک مشمول این طرح هستند و تا کنون برق ۷۳ هزار و ۷۲۲ مشترک که بالغ ۶۷ درصد واجدان شرایط است، صد در صد رایگان شده است.

وی همچنین در این مراسم خواستار مساعدت وزیر نیرو برای تکمیل نیروگاه برق سلطانیه شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در این مراسم گفت: امروز به صورت همزمان ۲ هزار و ۷۰۰ پروژه در منطقه ۲ کشور که شامل استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، همدان، کرمانشاه، کردستان، ایلام می شود با اعتبار ۸۵۳ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

علیرضا علیزاده افزود: این تعداد پروژه ۱۰۹ هزار مشترک جدید را به شبکه توزیع منطقه وصل می کند.

وی اظهار داشت: در نتیجه اجرای این طرح ها، هزارو ۵۳۰ شبکه توزیع ۲۰ کیلوولت توسعه و ۶۱۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف در منطقه افزایش پیدا کرده است.

علیزاده گفت: سال گذشته ۶۲ روستا در منطقه ۲ کشور به شبکه برق متصل شدند.

به گزارش ایرنا، پویش هر هفته_الف_ب_ایران، تلاشی است که نشان داده شود ایرانیان امیدوار و سخت کوش در هر شرایطی، در سخت‌ترین روزهای تحریم و مخاصمه‌های خارجی، به سازندگی و آبادانی کشور خویش همت می‌گمارند. الف، نشانی از آب و آبادانی است و ب، نشانه‌ای از برق و بردباری و با هم بودن، برای ساختن ایرانی که شایسته ایرانیان است.

منبع: ایرنا

| 280627