233839

برای توسعه مناطق عشایری سبزوار ۸۳ میلیارد هزینه شد

تصویر برای توسعه مناطق عشایری سبزوار ۸۳ میلیارد هزینه شد
رییس اداره امور عشایری سبزوار عنوان کرد: با توجه دولت و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی ظرف دو سال اخیر ۸۳ میلیارد ریال برای توسعه مناطق عشایری بخش روداب این شهرستان واقع در غرب خراسان رضوی هزینه شده است.

به گزارش پرسون از خراسان رضوی، حمید کیانی مهر با اشاره به خدمات رسانی مطلوب دولت به مناطق عشایری سبزوار افزود: این اعتبارات صرف احداث بندخاکی منطقه عشایری ذوالفرخ و طرح‌های آبرسانی این مناطق شده است.

وی ادامه داد: سرمایه‌گذاری در حوزه زیرساخت‌های مناطق عشایری سبزوار طی سال‌های گذشته سبب رونق تولید محصولات دامی و کشاورزی و مهاجرت معکوس شده است.

رییس اداره امور عشایری سبزوار گفت: تامین آب شرب مناطق عشایری، احداث مسکن محرومان، ساخت بندخاکی و توزیع نهاده‌های دامی از عمده خدمات دولت در مناطق عشایری این شهرستان طی سال‌های گذشته بوده است.

وی افزود: دامداران عشایر این شهرستان با تولید سالانه افزون بر ۸۰۰ تن گوشت قرمز ۲۱ درصد گوشت این شهرستان را تولید می‌کنند.

۷۰ درصد جمعیت عشایری سبزوار، داورزن و خوشاب در بخش روداب و بقیه در بخش مرکزی سبزوار و شهرستان‌های خوشاب و داورزن استقرار دارند.

عشایر سبزوار از هشت طایفه تشکیل شده‌اند و ۷۰ هزار راس دام سبک شامل گوسفند، بز و حدود سه هزار و ۶۰۰ نفر شتر در اختیار دارند.

سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

منبع: ایرنا

| 233839