مهمترین اخبار

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد؛

بستری 841 بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان های استان یزد

  • یزد

انتقاد امام جمعه یزد از گرانی های افسار گسیخته؛

هر صنفی به هر نحوی که خود تشخیص می‌دهد، اجناس را گران می‌کند

امام جمعه یزد تصریح کرد: این گرانی‌ها افسارگسیخته است و دولت هم آنچنان که باید و شاید نظارت ندارد؛ هر صنفی به هر نحوی که خود تشخیص می‌دهد، اجناس را گران می‌کند و چون می دانند نظارت‌ها جدی نیست و کاری با آنها ندارند، هر طور که دوست دارند عمل می‌کنند.
جانشین ستاد استانی کرونا در یزد گفت: تنها دغدغه و نگرانی ما کمبود تخت بیمارستانی و نیروی انسانی است چرا که کادر درمان ثابت بوده و فی الحال از نظر روحی و جسمی خسته شده ضمن اینکه بخشی نیز به دلیل ابتلای به این بیماری از چرخه خدمت رسانی خارج شده است.
زمین لرزه ای به بزرگی 5/2  ریشتر  در ساعت ۱ و ۰۴ دقیقه و ۴۹ ثانیه در عمق ۸ کیلومتری زمین و در 42 کیلومتری شهر بهاباد به وقوع پیوست.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: هزینه کردن در مسیر تقویت دینی و بیدار کردن فطرت خدایی انسان‌ها در واقع نوعی سرمایه‌گذاری است و مسئولان یک دهم هزینه هایی که در دانشگاه‌ها و مدارس و ... می‌شود را به تربیت دینی و خدایی اختصاص دهند، سعادت انسان رقم می‌خورد.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

مردم رعایت نکنند کرونا همچنان در یزد می تازد

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، گفت: اگر رفتار مردم در رعایت دستورالعمل‌ها تغییر نکند تا دو هفته آینده همچنان روند صعودی ابتلا به کرونا را خواهیم داشت.
مدیر کل فرودگاه های استان یزد، با اشاره به این مطلب که با توجه به  اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، ورود به ترمینال پروازهای فرودگاه بین المللی شهید آیت الله صدوقی یزد بدون ماسک ممنوع است گفت: از مسافران، پرسنل و مشایعت کنندگان درخواست می شود، قبل از ورود به ترمینال نسبت به استفاده از ماسک اقدام کنند.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه درآمد وقف طی چند دهه گذشته به شدت کاهش یافته است، گفت: احیای موقوفات و فرهنگ وقف، نیازمند یک حرکت جدی و جهادی است.

رئیس اتحادیه صنف نانوایان استان یزد:

نان در یزد گران می شود

پیروزی‌فر رئیس اتحادیه صنف نانوایان استان یزد، از افزایش 25 درصدی قیمت نان در یزد خبر داد و گفت: در روزهای آینده قیمت مصوب اعلام خواهد شد.
نایب رئیس هیئت دوچرخه سواری استان یزد تصریح کرد: طی هفته جاری ۲۷۶ دوچرخه اشتراکی هوشمند در ۱۰ ایستگاه دوچرخه وارد شبکه حمل و نقل عمومی شهردوچرخه ها می شوند و در صورت استقبال شهروندان، این تعداد افزایش خواهد یافت.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خبر داد؛

رونمایی از فاز اول سامانه «سینا» در آینده نزدیک

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان اینکه تست برخی فرایندها در سامانه یکپارچه نظام مهندسی سینا با موفقیت انجام شده است، گفت: فاز اول این سامانه بزودی رونمایی خواهد شد.
یزد_پُرسون؛ در این گزارش تصاویری اجمالی از آثار تاریخی شهر جهانی یزد نظیر میدان امیرچقماق، مسجد جامع، بازار، زندان اسکندر، بقعه سید رکن الدین و.... به نمایش گذاشته شده است.