هوای تهران در مرز آلودگی؛

پایتخت گرم‌تر شد

شاخص کیفیت هوا در حال حاضر بر روی عدد ۹۲ قرار گرفته و کیفیت هوای تهران در مرز آلودگی است.
مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران گفت: اگر سکون و پایداری هوا براساس پیش بینی‌ های سازمان هواشناسی ادامه دار شود، در کارگروه کاهش آلودگی هوا مطرح و در آنجا تصمیمات لازم گرفته می‌شود.
چند روز پیش، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از صدور مجوز برای شکار تعدادی حیوان سخن گفت و ظاهرا مراد ایشان از «حیوان» چارپایانی مانند کل، قوچ و آهوی نر و پیر است: «حیوانات نر که بالای 9 سال عمر دارند، می‌توانند شکار شوند، زیرا عمر مفید هر حیوان 10 تا 11 سال است».

به استناد نتایج پژوهش‌های دانشگاهی؛

آلوده ترین مناطق تهران کدامند؟

پژوهشگران یک مطالعه با تهیه نقشه آلودگی هوای تهران، آلوده‌ترین مناطق این شهر را مشخص کردند.
درحالی که هنوز یک ماه هم از پاییز نگذشته است هوای تهران برای پنجمین روز پیاپی آلوده اعلام شد. آلودگی هوا امسال نه تنها نفس‌ها را تنگ و سرفه‌ها را بیشتر می‌کند بلکه باعث شیوع بیشتر ویروس کرونا می‌شود.
احمد مسجدجامعی، از اهتمام چند صدساله حکومت‌ها برای پایتخت کردن تهران، از عهد صفوی تااکنون گفت و افزود، متاسفانه شهری که روزی مامن چنارها وگنجشک ها و قناتها بود به خاطر نیازهای پایتخت، خاطراتش را به دست تاریخ سپرد.
عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، با بیان اینکه مسئولان حوزه شهری نباید بعد از گذشت ۳ سال از تصدی شورای شهر و شهرداری در بیان مشکلات حمل و نقل عمومی در موضع مطالبه‌گر قرار گیرند تاکیدکرد که شیوع کرونا نمی‌تواند دلیلی برای سلب مسئولیت مدیران شهری باشد.

بر اساس اعلام هواشناسی پیش بینی می شود؛

ادامه رگبارهای پراکنده باران در ۱۲ استان

امروز در ۱۲ استان از جمله استانهای مازندران، گیلان، تهران، ارتفاعات سمنان رگبار باران همراه با رعد وبرق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.
این روزها شرکت‌های بین‌المللی برگزارکننده تورهای شکار، برای شکار در ایران در سال جاری فراخوان می‌دهند اما اینکه آیا سازمان حفاظت محیط زیست امسال هم برای شکار وحوش توسط شکارچیان خارجی مجوزی خواهد فروخت یا نه پرسشی است که پاسخ به آن مستلزم گذر زمان است.
سخنگوی سازمان حفظ نباتات با بیان اینکه ملخ های صحرایی از اواسط مهرماه مجددا وارد ایران خواهند شد، گفت: پیش بینی می شود در این دوره بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار هکتار مبارزه با ملخ صحرایی انجام شود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه بارشی پر قدرت و کاهش شدید دمای هوا در برخی مناطق کشور گفت: شدت بارش‌ها در ۶ استان کشور پرخطر است.