مهمترین اخبار

طی ۲۴ ساعت گذشته در کرمانشاه؛

موج سواری کرونا جان 10 کرمانشاهی را گرفت

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه پیشنهاد اعمال محدودیت های گروه ۲ به تصویب ستاد استانی رسیده و برای تایید نهایی به کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شده است گفت: صرف تعطیلی صنوف و کسب و کارها برای کنترل بیماری کرونا کافی نیست؛ مردم باید رعایت کنند و به مسافرت نروند.

بیماران جدید البرز بد حال تر هستند؛

بستری 105 بیمار جدید کرونایی در البرز

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: در 24 ساعت گذشته ۱۰۵ بیمار با علائم کووید ۱۹، در مراکز درمانی استان بستری شده اند.

مدیرعامل اتحادیه تعاونی صیادی استان بوشهر با اشاره به ممنوعیت صید ترال در آب‌های خلیج فارس این استان گفت: صید ترال صدمات جبران ناپذیری به ذخایر و زیستگاه‌های آبزیان وارد می‌کند؛ با متخلفان این روش صید برخورد قاطع می‌شود.

کشاورزان خراسان جنوبی خواستار حمایت شدند؛

صدای پای دلالان در قطب تولید زعفران شنیده می‌شود

آبان ماه که می‌رسد فصل برداشت زعفران را نوید می‌دهد، البته مدتی است که صدای پای دلالان در مزارع ارغوانی رنگ زعفران به گوش می‌رسد؛ حضوری که اگر مدیریت نشود داستان دلال بازی و سوء استفاده‌ها تکرارمی‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی:

"راز و جرگلان" تا ۲ سال دیگر از بیمارستان بهره‌مند خواهد شد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی با تاکید بر اینکه طی ۲ سال آینده در "راز و جرگلان" بیمارستان احداث می‌شود، گفت: طی این مدت مردم باید از درمانگاه دولتی بهره مند باشند.

نگاهی به ماجرای دختر آبادانی:

ابرهای ما به ابرهای هیچ آسمانی شبیه نیست

یادداشت/تقریبا سه روز است که از اتفاقی که به" دختر آبادانی " معروف شد گذشته و در این مدت واکنشها بیش از اندازه متنوع و گاه افراطی شده است. این اتفاق قبل از هرچیز رسانه ها، سیستم دادگستری و جامعه شناسان را به مبارزه طلبیده و هر لحظه بر فشار افکار عمومی افزوده، بطوری که فیلم ها و توضیحات مختلفی که پس از آن حادثه از منابع رسمی و غیر رسمی ساخته و منتشر شده، افکار عمومی را قانع و روشن نکرده است.

اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان:

مدارس زنجان یک هفته دیگر تعطیل شد

رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: همه کلاس‌های مدارس استان طی روزهای پنجم تا ۱۱ آبان، غیر حضوری و به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

۱۲۰ میلیون دلار کالا از سمنان صادر شده است؛

۳۷ کشور جهان، پذیرای کالاهای تولید سمنان

ارزش کالاهای صادراتی از استان سمنان به نقاط مختلف جهان در نیمه نخست امسال، ۱۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بوده که به ۳۷ کشور جهان صادر شده است.

در راستای توسعه برنامه‌های آموزشی؛

کارگاه آموزشی پرورش قارچ خوراکی دکمه‌ای در ارسنجان

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارسنجان گفت: در راستای توسعه برنامه‌های آموزشی در بخش کشاورزی، با همکاری فنی‌‌ و حرفه‌ای، کارگاه آموزشی پرورش قارچ خوراکی در شهرستان ارسنجان برگزار می‌گردد.

معاون عمرانی استاندار قزوین گفت: ۸ هزار لاستیک مورد نیاز کامیون‌داران که از طرف وزارت صمت به استان قزوین اختصاص یافته؛ به زودی از گمرک تهران ترخیص شده و در اختیار کامیون‌داران استان قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره امور اوقافی و ثبتی اوقاف استان قم گفت: 22 مورد موقوفه درمانی در قم وجود دارد که برخی از آنها موقوفات انتفاعی و بقیه به صورت استیجاری در اختیار علوم پزشکی هستند.

مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت:

توزیع داروهای خاص در ۲۷ داروخانە منتخب کردستان

مدیر دارویی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اعلام اسامی داروخانه‌های منتخب توزیع داروهای خاص در سطح کشور گفت: در استان نیز ۲۷ داروخانه برای توزیع این داروها انتخاب شده‌اند.

معاون میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان، از اجرای پروژه موزه سبز، در راستای ارزیابی شرایط محیطی موزه‌های این استان خبر داد.

طی ۲۴ ساعت گذشته در کرمانشاه؛

موج سواری کرونا جان 10 کرمانشاهی را گرفت

رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه، گفت: در شبانه روز گذشته 275 بیمار جدید با علائم کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جان باختگان کرونای استان به ١٩٤نفر خبر داد و گفت: طی ٢٤ ساعت گذشته ٤ هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.

قیمت مرغ ‌در گلستان به ۲۵ هزار تومان رسید در حالیکه میانگین قیمت گوشت مرغ امروز در کشور حدود ۲۴ هزار تومان بوده است.

مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت:

رنج "انبوه گیلانی" در فقر بسته‌بندی‌های شیک

مدیر جهاد کشاورزی رودبار گفت: بسته‌بندی مدرن و شیک موجب می‌شود، ارزش افزوده بالای تولید انار به باغداران برگردد، این در حالیست که این محصول هم اکنون از فقر بسته‌بندی رنج می‌برد.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خبر داد:

کاهش مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در مازندران

مدیرکل پزشکی قانونی استان مازندران گفت: در ۶ ماهه نخست امسال ۱۰ نفر (همگی مرد ) در مازندران در اثر مسمومسیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست دادند که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۱ نفر گزارش شده است.

با تهدید کنندگان سلامت برخورد خواهد شد؛

افزایش مسافرت‌ها به هرمزگان و جزیره کیش

وضعیت کرونا در هرمزگان به‌ویژه در جزیره کیش پرخطر شده است و با کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، مردم می‌توانند اطلاعات تهدیدکنندگان سلامت را به شماره تماس‌های اعلام شده، گزارش دهند.