معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: اربعین حسینی سالهاست دیگر فقط یک مراسم آئینی نیست بلکه به یک جریان عظیم تاریخی تبدیل شده که بزرگترین تجمع جهان را در طول تاریخ بشریت رقم زده است.
یک عضو کمیسیون فرهنکی مجلس ضمن مردمی خواندن مراسم اربعین حسینی(ع)تاکید کرد: وقتی مرز عراق بسته می شود باید برای همه بسته باشد، اینکه سخنرانان خاص یا مداحان خاص اعزام شوند و در این خصوص تبعیض قائل شوند، صحیح نیست.
رییس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: موکب داران و مردم به شایعات و فراخوان های اربعین توجه نکرده به سمت مرزهای عراق حرکت نکنند. موضع رسمی عراق عدم پذیرش زائر از خارج از این کشور است.
ستاد مرکزی اربعین حسینی اعلام کرد: انجام هرگونه برنامه و اقدامات جایگزین جهت موکب های اربعین صرفاً درچارچوب مصوبات و تصمیمات ستاد مرکزی اربعین حسینی(ع) و از طریق ستاد بازسازی عتبات عالیات (کمیته مشارکتهای مردمی، اسکان و تغذیه اربعین) صورت می پذیرد.
حرم امامین عسکریین (ع) چند بار توسط تروریست‌ها تخریب شد که در نخستین بار این حرم ۲۳ محرم ۱۴۲۷ با هدف ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی توسط تکفیری‌ها تخریب شد. با این وجود شیعه و سنی برای بازسازی این حرم دست به کار شدند.
مسابقات قرآن کشوری و بین‌المللی با هماهنگی شبکه قرآن و معارف سیما با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
اداره استثنایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: دانش آموزان با نیاز‌های ویژه استان کرمانشاه در پانزدهمین دوره مسابقات کشوری قرآن، عترت و نماز موفق به کسب چند مقام شدند.

آنچه در روز نهم ماه محرم بر کاروان «امام حسین (ع)» گذشت

روزى به نام حضرت «ابوالفضل العباس (ع)»

یک کارشناس علوم قرآنی گفت: روز تاسوعا را به نام حضرت «ابوالفضل عباس (ع)» نام گذاری کرده اند اگرچه حضرت «ابوالفضل عباس (ع)» در روز عاشورا به شهادت رسیدند، اما این نامگذاری از سوی دوستداران «اهل بیت (ع)» در دهه ابتدایی ماه محرم بوده و البته این نامگذاری بسیار بجا است.