مشروح اخبار

مهمترین اخبار

چند هفته پس از حضور وزیر خارجه روسیه در اجلاس اتحادیه عرب، نماینده اوکراین در اظهاراتی در این اتحادیه مسکو را به اخلال در صادرات غلات روسیه به این منطقه متهم کرد.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین، از اظهارات سخنگوی اتحادیه اروپا که گفته بود ایران یا باید متن فعلی مذاکرات وین را بپذیرد یا بپذیرد که مذاکرات شکست خورده است، انتقاد کرد.
آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، به همراه جمعی از وزرای دولت در سی‌و‌یکمین سفر استانی عصر امروز وارد استان کرمان شد.
یارانه نقدی کمک معیشتی مرحله ۱۳۸ مربوط به مردادماه ۱۴۰۱ امشب به حساب سرپرستان خانوار مشمول دریافت یارانه واریز و از ساعت ۲۴ روز پنج‌شنبه ۲۰ مردادماه قابل برداشت است.
وزارت دفاع بلاروس امروز (پنج‌شنبه) گفت، انفجارهایی که در پایگاه هوایی پریبیتکی در شهر گومل بلاروس رخ دادند در واقع به علت آتش‌ گرفتن یک خودروی نظامی بوده نه حمله موشکی از اوکراین.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: دولت سیزدهم برای ساخت مسکن در طرح نهضت ملی به مردم زمین مجانی می دهد.
افزایش حقوق بازنشستگان سایر سطوح تامین اجتماعی بعد از گذشت ۵ ماه از سال جاری همچنان بلاتکلیف مانده است و دولت تصمیم گیری درباره این موضوع را به هیات امنای تامین اجتماعی واگذار کرده است.
وزیر اقتصاد و دارایی با تاکید بر اینکه مسئله تورم و کنترل قیمت ها در بازار در صدر و اولویت هدف گذاری های وزارت اقتصاد قرار گرفته است، گفت: این اولویت در ستاد اقتصادی دولت در کنار اهدافی مانند رونق تولید، کمک به تولید و ... نیازمند توجه ویژه ای است و بنا داریم از همه اهرم ها و ابزارهای لازم در سیاست پولی، مالی و بودجه ای و سایر ابزارها برای کنترل این مسئله حیاتی و کلیدی استفاده کنیم.

سید ابراهیم رئیسی در پیامی درگذشت مرحومه منیرالسادات اردستانی همسر شهید مصطفی اردستانی را تسلیت گفت.
بر اساس اعلام وزارت انرژی و آب دولت موقت طالبان، وزیر نیرو در سفر خود به کابل بر عملی سازی معاهده ۱۳۵۱ هـ ش دریای هلمند میان افغانستان و ایران، تاکید کرد.
وزیر امور خارجه پیگیری روشن شدن ابعاد مختلف فاجعه مزارشریف با مسؤولان هیأت حاکمه سرپرستی افغانستان را مسؤولیت وزارت امور خارجه اعلام کرد و گفت: در مذاکرات این موضوع همواره در دستورکار بوده است.
رئیس کل بانک مرکزی در حالی تاکید کرده که هنوز تصمیمی در خصوص افزایش نرخ سود گرفته نشده که در عین حال از اصلاح نرخ سود به عنوان یک سیاست ضد تورمی سخن گفته است، منافع و تبعات افزایش نرخ سود چیست؟
برخی از معامله گران با اشاره به سرنوشت دلار در مذاکرات دوحه معتقدند که در آن زمان اسکناس آمریکایی در تهران بعد از فرود اضطرای بار دیگر به پرواز در آمد. این دسته از بازیگران ارزی با توجه به پیشینه رفتاری نرخ دلار در مذاکرات دوحه چشم به خرید دلار دوخته اند.