مشروح اخبار

مهمترین اخبار

کارشناس مسائل غرب آسیا در گفت وگو با پرسون مطرح کرد؛

لغو تجاوزات و تحریم‌ها، شرط انصارالله برای مذاکره با سعودی‌ها

سعودی‌ها بیش از 6 سال گذشته اقدام به تحریم هوایی، زمینی و دریایی یمن کرده‌اند و تجاوز مجرمانه‌ای را علیه یمن شروع کرده‌اند اگر سعودی‌ها حسن نیت دارند باید تحریم‌ها و تجاوزات خود را لغو کنند سپس پای میز مذاکره بنشینند. تا زمانی که تجاوزات و تحریم‎ها ادامه داشته باشد انصارالله پای میز مذاکره با عربستان نخواهد نشست چرا که این مذاکرات تحت فشار، نتیجه‌بخش نخواهد بود.
وزیر کشور گفت: با توجه به شرایط استان‌ها، گزینه‌های استانداری را با نمایندگان مجلس و معتمدین منطقه بررسی می‌کنیم تا بهترین‌ها را انتخاب را انجام دهیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: رئیس جمهور ایران، اعلام کرده‌اند که دولت خواهان مذاکرات نتیجه محور، با هدف برداشته شدن فشارها و تحریم های ناعادلانه علیه ملت ایران است.
وزیر کشور از رئیس سازمان ثبت احوال خواست در مورد تعیین تکلیف افراد فاقد شناسنامه و اتباع غیر ایرانی، این موضوع تا حصول نتیجه پیگیری شود.
در حالی که این روزها وزارت کار و رفاه اجتماعی و انتصابات داخلی آن باعث جلب توجه سیاستمداران و صاحب نظران این حوزه شده است،‌ اخبار رسیده حاکی از این است که وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای انتصاب محمد اسکندری به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری به نتیجه نهایی رسیده است. اما سوال اینجاست که آیا اسکندری گزینه مطلوبی برای مدیرعاملی صندوق بازنشستگی کشوری است؟

رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان سنجش آموزش کشور از استقرار این هیئت در این سازمان خبر داد و گفت: اعضای این هیئت در راستای احقاق حقوق ملت، داوطلبین و مخاطبین این سازمان، نهایت تلاش و اهتمام خود را خواهند داشت.
مقام معظم رهبری در نامه ای به تیم ملی والیبال؛

پیروزی درخشان تیم ملی والیبال برای ملت ایران بسیار شیرین است

رهبر انقلاب اسلامی در پیامی ضمن تبریک کسب مقام نخست سروقامتان والیبال در مسابقات قهرمانی آسیا اظهار داشتند: پیروزی درخشان تیم ملی والیبال برای ملت ایران بسیار شیرین است.
وزیر دفاع در واکنش به ‌یاوه‌گویی‌های سران رژیم صهیونیستی گفت:دشمنان ملت ایران قطعاً در برابر هرگونه اقدام نابخردانه و جهالت آمیز، پاسخ دندان‌شکنی دریافت خواهند کرد و هزینه سنگینی می‌دهند.
وحیدی در تماس با فرمانده ناجا مطرح کرد؛

نیروی انتظامی پناهگاه مطمئن مردم است

وزیر کشور در تماس با فرمانده نیروی انتظامی با تاکید بر ضرورت تقویت بیشتر جایگاه نیروی انتظامی در افکار عمومی، گفت: نیروی انتظامی پناهگاه و ملجاء امن و مطمئن مردم است.
فلاحی با اشاره به بهانه تراشی برای عدم واردات واکسن در دولت روحانی عنوان کرد؛

محاکمه شان کنید!

نماینده همدان در مجلس با تقدیر از اقدامات دولت سیزدهم در واردات انبوه واکسن کرونا، خواستار محاکمه مسئولین سابق به دلیل گره زدن واردات واکسن به عدم تصویب FATF شد.
رئیس فراکسیون ایرانیان خارج از کشور مجلس با اشاره به رویکرد دولت سیزدهم درباره استفاده از ظرفیت ایرانیان خارج کشور، گفت: ۶ تا ۷ میلیون ایرانی در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند که آماده کمک به توسعه کشور هستند لذا این رویکرد را باید غنیمت شمرد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس عنوان کرد: رویکرد دولت قبل در مذاکرات گره زدن همه مشکلات به غرب بود تا نقایص مدیریتی و ضعف‌ها و فسادهای آن‌ها دیده نشود، به دنبال این بودند که مبادا آژانس ناراحت شود و با ما وارد فاز تقابل شود.