مهمترین اخبار

بادامچیان خطاب به شرارت های امریکا؛

ملت عاشورایی از مکانیزم ماشه هراسی ندارد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به شرارت آمریکا در فعال کردن مکانیزم ماشه، اظهار داشت: ملت عاشورایی را از مکانیزم ماشه نترسانید.
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: با توجه به اینکه آمریکا از برجام به صورت یک‌طرفه خارج شده است طبق حقوق بین‌الملل نمی‌تواند از شورای امنیت سازمان ملل درخواست کند که مکانیسم ماشه فعال شود.
عماد نجار در گفتگو با پرسون:

ملت لبنان به حزب‌الله اعتماد دارند

پس از انفجار بیروت که هنوز مشخص نشده که عمدی یا سهوی بوده اطلاعات جسته و گریخته ای می‌رسد که غرب و محور سه گانه غربی،عربی عبری قصد دارند با اعمال فشارها و دخالت هایی روی دولت لبنان به اهداف از پیش تعیین شده ای دست پیدا کنند.
کارشناس مسائل آمریکا در گفتگو با پرسون:

“کرونا” می‌تواند آرای دونالد ترامپ را پایین آورد

در بسیاری از نظرسنجی‌ها نشان داده می‌شود که رقیب ترامپ هم به لحاظ آرای مردمی و هم الکترال جلوتر قرار دارد. این نظرسنجی ها گرچه معتبر هستند ولی قابل اتکا نیستند.
کارشناس سیاسی مسائل غرب آسیا در گفتگو با پرسون:

ارتش عربستان در مقابل نیروهای یمنی یک ارتش کلاسیک است

دو نکته در این موضوع اهمیت دارد اولاینکه ارتش عربستان در مقابل نیروهای یمنی یک ارتش کلاسیک است و این تقابل به صراحت به نفع آنهاست و نکته دوم، فرسایش در نیروهای عربستانی است که کسانی را برای جایگزینی ندارند و انگیزه ای نیز برای جنگیدن در آن‌ها وجود ندارد.
کارشناس مسائل غرب آسیا، در گفتگو با پرسون:

ترامپ برای انتخابات نیاز به گفتگو و مذاکره دارد

موضع گفتگو معنی ندارد و آن‌ها با پرورش داعش بزرگترین ضربه اقتصادی را به تمامیت ارضی سوریه زدند و می‌خواهند راجع به چه چیزی گفتگو کنند؟! باید اساس گفتگو را بگذاریم کنار و در مورد آن عمل کنیم. این ادراک دیپلماتیک در دمشق وجود دارد که تن به گفتگو نمی‌دهند.