اسلایدر

مهمترین اخبار

کارشناسان می‌‌گویند که چین به خرید نفت ایران و حفظ روابط خود با ایران نیاز دارد و به همین خاطر واردات نفت از ایران را کاهش نخواهد داد.
وزارت امورخارجه عربستان اخیرا با انتشار بیانیه‌ای بار دیگر ادعاهای خود درباره میدان مشترک گازی آرش/الدره را تکرار کرده و خواستار گفت‌وگو با ایران برای تعیین مرز شرقی این منطقه شده بود.
با وجود اینکه طرح بحث ارزان فروشی بنزین از سمت کمیسیون انرژی و معاون وزیر نفت بازتاب زیادی به همراه داشت، ولی مشخص نشد مدارک این پرونده به مراجع قضایی فرستاده شده یا عقب نشینی صورت گرفته است.
کوپن، خاطره روز‌های شروع جنگ برای نسلی است که آن روزها وقتی از هر خیابانی رد می‌شدند شاهد صف‌های طولانی توزیع کالای اساسی بودند. از گوشت و مرغ گرفته تا روغن و شکر همه و همه به شکل کوپن میان افراد توزیع می‌شد و مردم ساعت‌ها در صف‌ خرید کالاهای اساسی می‌ماندند. حالا پس از سال‌ها قرار است دوباره کوپن با شکل و شمایلی به روزتر مهمان اقتصاد ایران شود.
افزایش قیمت ارز در بازار آزاد و عبور دلار از مرز 30 هزار تومان شکاف قیمت ارز در صرافی‌های بانکی با آزاد را عمیق‌تر کرده و تا بیش از 5 هزار تومان رسانده است.
پس از افزایش قیمت آرد صنایع و مستثنی شدن نانوایان سنتی پز از این اصلاح قیمت و در حالیکه مسئولان بارها از عدم اجرای قانون حذف ارز 4200 تومانی برای نان و دارو خبر داده‌اند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد بساط سودجویی در برخی از نانوایی‌های سطح کشور حسابی داغ شده و در برخی از مناطق شاهد شکل گیری صف‌های طولانی و اعلام محدودیت‌های خود ساخته در خرید نان هستیم.
نانوایی‌های کشور به طور میانگین روزانه 10 کیسه آرد یارانه‌ای دریافت می‌کنند، اما بسیاری از این آردها پس از دپو در انبارهای داخلی توسط سودجویان، در آن طرف مرزها به 10 برابر قیمت فروخته می‌شود.
ساماندهی دستفروشان یکی از سیاست‌های مدیریت شهری فعلی تلقی می‌شود که در صورت تحقق صحیح و اعمال نظارت می‌تواند در امر هویت‌بخشی به پایتخت و اصلاح چهره شهر مثمر ثمر واقع شود.

کاندیدای انتخابات 1400 بود اما رای نیاورد مانند انتخابات‌ ریاست‌جمهوری 88 و 92! محسن رضایی در ذهن خود برنامه‌های زیادی برای بهبود شرایط کشور دارد و بیشتر این برنامه‌ها در چارچوب اقتصادی جا می‌گیرد.
اصلاح نظام تعرفه‌ای برای تسهیل واردات خودرو در دستور کار دولت قرار گرفت. وزارت صمت در شرایطی واردات خودرو اقتصادی و تنظیم بازار از مسیر ورود محصولات خارجی را وعده داده است که از تعرفه بالا به‌عنوان یکی از موانع واردات خودروهای اقتصادی یاد می‌شود. حالا دولت خود برای کاهش تعرفه پیشقدم شده است. این در شرایطی است که این اقدام با واکنش دست‌اندرکاران صنعت خودرو مواجه شده است. البته واردات خودرو با تعرفه پایین، با توجه به رشد حدود ۷ برابری نرخ دلار طی سال‌های ممنوعیت، تهدید معناداری برای تولید داخلی نیست.
اصلاح نظام یارانه‌ای کشور از هفته پیش کلید خورد و پس از آن یارانه نقدی 300 و 400 هزار تومانی بر اساس دهک‌بندی صورت گرفته از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پرداخت شد.
گزارش میدانی پرسون از محل مزایده خودروهای صفر کیلومتر؛

قیمت گذاری غیر واقعی / سواری های معیوب گران قیمت

درصد اندکی از محصولات تولید شده هر کارخانه ای مشکلاتی دارد که امکان عرضه آن به مشتری وجود ندارد؛ اما به هرحال آن کالاها نیز مشتری خود را دارد.
گفت و گوی پرسون با بازیگر نقش «نغمه» در سریال «از سرنوشت»

ماجرای افسردگی بازیگر معروف سریال شبانه

گفت و گوی اختصاصی پرسون را با «فاطیما بهارمست» بازیگر نقش نغمه سریال «از سرنوشت» بخوانید.
احمدرضا سرحدی با اشاره به تاثیرپذیری بازار مسکن از گرانی‌های اخیر می‌گوید: نتیجه انتظار تورمی ممکن است واقعیت نداشته باشد اما توهم گرانی باعث می‌شود که اقتصاد با چالش‌های بیشماری روبه‌رو شود.
پرسون از یک بحران و نبود مدیریت گزارش می دهد؛

بازار بی کالا / یک شب به یاد ماندنی

در تاریخ اقتصاد ایران سابقه نداشته که به یک باره دولت به عنوان تنظیم کننده مواد غذایی به شکل رسمی از رسانه های دولتی از بالا رفتن قیمت کالاهای اساسی خبر دهد؛ این نوع رفتار دولتمردان به عبارتی نشان از بی تجربگی مشاوران اقتصادی دولت می دهد.
در رشته‌ای مانند وزنه برداری که پیشینه زیادی در بخش بانوان ندارد، مدال آوری در مسابقات جهانی اتفاق تاریخی به حساب می‌آید که یکتا جمالی بعد از یک سال موفق به تکرار آن شد.
کارشناس ارشد بازار سرمایه مطرح کرد: سوتی زنی بر بهبود سطح کیفیت گزارشات منتشر شده در سامانه کدال تاثیر می‌گذارد زیرا ناشران  با دقت بیشتری گزارشات خود را جمع بندی خواهند کرد.