مهمترین اخبار

مهدی بیرانوند روژمان استان لرستان

پایان طرح مرمت آسیاب ساسانی لرستان

آسیاب ساسانی شهر خرم آباد بعد از یک دوره مرمت کاری آماده بازدید علاقه مندان است. این آسیاب که مدتها به فراموشی سپرده شده بود با اعتراض فعالان گردشگری و کارشناسان تاریخی استان نسبت به بی توجهی به این بنای تاریخی با ارزش مرمت شد.
در پی دستور قضایی دادستان کرمانشاه با همکاری فرمانداری، شهرداری، اصناف و بازرسی کلیه ورودی و خروجی های طاق بستان بسته و تعطیل شد.
کاخ باغ چهل ستون یکی از نمونه‌ باغ‌های سلطنتی به جای مانده از دوره صفوی در شهر اصفهان است که با نام کاخ چهلستون یا باغ موزه چهل ستون نیز شناخته می‌شود. در واقع، این باغ بخش کوچکی از باغ وسیع جهان‌نما است که شاه عباس اول با احداث کوشکی در میان آن هسته نخستین کاخ چهل ستون را ایجاد کرد. این میراث تاریخی از جمله مشهورترین و محبوب‌ترین جاهای دیدنی اصفهان محسوب می‌شود که با وجود آسیب‌های وارد شده، هنوز هم زیبایی‌های خیره‌کننده‌ای برای عرضه به دیدگان گردشگران و بازدیدکنندگان دارد.
برخی از جهانگردان بنای اولیه بازار سنتی همدان را که به سبک و سیاق تمام بازارهای ایران از راسته‌ها، حجره‌ها، مساجد، کاروان‌سراها و... تشکیل شده است، همپای هگمتانه می دانند.
زمین زیباست و دیدن زیبایی‌های آن در جهان امروز، با تکیه بر فناوری‌های جدید هزینه چندانی ندارد.

راهی برای برون رفت از بحران کنونی؛

دارویی برای احیای اقتصادی آژانس‌های کشور

محمد محب خدایی معاون سابق گردشگری وزارت میراث فرهنگی در یادداشتی یک راهکار برای احیای اقتصادی آژانس های مسافرتی کشور ارائه کرد.