آسیا

رئیس جمهور روسیه درباره تجاوز این کشور به خاک اوکراین مدعی شد که دفاع از خاک روسیه و شهروندان برابر تهدیدات، هدف نخست عملیات نظامی ویژه در اوکراین بوده است!
رئیس‌جمهور روسیه روز سه‌شنبه در سخنانی اظهار کرد که تولید موشک‌های دفاع هوایی در روسیه با حجم تولید در سراسر جهان قابل مقایسه است.
یکی از متحدان نزدیک رئیس جمهور ولادیمیر پوتین روز یک‌شنبه گفت که تحویل تسلیحات تهاجمی به کی‌یف که قلمرو روسیه را تهدید می‌کند، منجر به یک فاجعه جهانی می‌شود و استدلال‌های ضد استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی را غیرقابل دفاع می‌کند.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: تنش‌های بین واشنگتن و پکن کاهش یافته‌اند؛ اما نسبت به مقاصد چین در قبال تایوان هشدار داد.
درخواست یک ژنرال روسی از پوتین:

به جنگ پایان دهید

رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه گفت که روسیه "واقعاً در اوکراین متحمل آسیب‌های زیادی شده است" و از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه خواست تا به جنگ پایان دهد.
رسانه انگلیسی میدل ایست آی نوشت: ایران 24 فروند از پیشرفته ترین جت های روسیه را سفارش داده است. با این حال و با وجود اعلام ایران، روسیه هنوز چنین معامله‌ای را تایید نکرده است.
گروهی از محققان ژاپنی به روشی جالب برای تولید برق از برف دست یافته‌اند که می‌تواند مقدمه‌ای برای انقلاب در زمینه تولید انرژی تجدیدپذیر باشد.
پس از جنگ میان آذربایجان و ارمنستان در سال ۲۰۲۰ که با میانجیگری و استقرار نیروهای حافظ صلح روسیه پایان یافت، دوباره درگیری در قره‌باغ بالا گرفته است.
به نوشته رویترز، آردرن در حالی که سعی می‌کرد اشک‌هایش سرازیر نشود، گفت که پنج سال و نیم سختی را به عنوان نخست‌وزیر پشت سر گذاشته و او فقط یک انسان است و باید کناره‌گیری کند.