مهمترین اخبار

موسوی لاری فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مردم می‌گویند کاندیدای ما را رد کردید و برای ما کاندیدا تراشیدید و ما هم رأی نمی‌دهیم. ولی خدایی این است که هیچ کس، نه ملت، نه حکومت و نه کاندیدا‌های طرفین پیروز این میدان نیستند و الآن که انتخابات تمام شده متولیان امر و بزرگان نظام باید فکری نو در اندازند و جور دیگری رفتار کنند.
سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات در پیامی به مناسبت برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ خاطرنشان کرد: منتخب مردم متعهد به پاسداری از جمهوریت نظام و رعایت حق و حرمت همه مردم است. فع مشکلات بنیادی اقتصادی، بهبود معیشت مردم و حل مسائل خارجی و تأمین مصالح ملی با نمایندگی از صلح طلبی، خشونت پرهیزی و تنش‌زدایی در عین استقلال خواهی و عزت جویی ملت ایران وظیفه خطیر رئیس دولت جدید است.
آرای باطله از موضوعات بسیار مهم در انتخابات ریاست جمهوری 1400 بود؛ انتخاباتی که آرای باطله به اندازه‌ای زیاد بود که در رده دوم قرار گرفت! نمی‌توان کتمان کرد که آرای باطله هم ردیف عدم رای دادن قرار دارد و به نوعی اعتراض و نارضایتی از وضعیت برگزاری انتخابات به‌ویژه بررسی صلاحیت‌ها بود،
پرونده ویژه پرسون؛ چالش‌های پیش روی دولت سیزدهم/ بخش اول

وعده‌های انتخاباتی رییسی به مردم نباید فراموش شود

پرسون در پرونده ویژه پیش رو قصد دارد به بررسی معضلات کشوری در بخش‌های مختلف بپردازد، تا صدای مردم به گوش هشتمین رییس جمهور منتخب برسد.
سعید جلیلی در حالی به نفع رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری 1400 انصراف داد که احتمال معرفی وی به عنوان وزیر امور خارجه و همچنین حضور مجدد وی در انتخابات سال 1404 وجود دارد.
رئیسی در مناظره‌ها گفته که یک دولت قدرتمند می‌تواند برجام را اجرا کند؛ اما با این وجود نگران‌هایی در خصوص اعمال نفوذ گروه‌های تندرو اصولگرایی در تصمیمات دولت بعدی وجود دارد. 
از نظر نگارنده، آقای همتی هم در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۴۰۰ نباخت، چون اصلا برای پیروزی نیامده بود.
به‌ نظر می‌رسد باید عمیقا خرسند بود انتخابات ریاست جمهوری در دور اول نتیجه داد، زیرا تاب و توان جامعه با آن مناظرات و تبلیغاتی که بعضا وعید بود و وعده، یا در مواردی اتهام بود و کنایه سقفی داشت و بیم از آن بود استمرار آنگونه مباحث در جامعه التهاب ایجاد کند.
پرسش اصلی متن پیش‌رو این است که آیا اساسا امکان رییس‌جمهور شدن عبدالناصر همتی وجود نداشت؟ به بیان دقیق‌تر این یادداشت می‌خواهد به بررسی علل ناکامی همتی در انتخابات ریاست‌جمهوری بپردازد.
ساعت ۲ بامداد بیست‌ونهم خرداد ۱۴۰۰، با پایان مهلت رای‌گیری، مهم‌ترین مرحله از فرآیند سیزدهمین دور انتخابات ریاست‌جمهوری به‌طور رسمی پایان یافت. انتخاباتی که تلاش‌ها برای برگزاری آن از ماه‌ها پیش شروع شد و البته حاشیه‌هایی بسیار داشت.
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی که به عنوان هشتمین رئیس جمهور برای سیزدهمین دولت جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد،‌ زندگی بسیار پرفراز و نشیبی را طی کرده است.
غرضی گفت: امیدواریم شعارهای انتخاباتی آقای رئیسی در عمل هم دل فقرا و مستضعفین را به دست بیاورد. آقای رئیسی در مناظرات گفتند که من برای کسری بودجه از جیب مردم هزینه نمی‌کنم و این موضوع بسیار با اهمیت است.