تا انتخابات

اصلاح‌طلبان به انتخابات و نهادهای ذی‌صلاح در جریان انتخابات حمله می‌کنند تا سرپوشی بر بی‌اعتباری خود بگذارند.
نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای پیگیری امور حوزه‌های انتخابیه را از شمول جرایم و مجازات پیش‌بینی شده در یکی از مواد قانون انتخابات مجلس مستثنی کردند.
دکتر مسعود پزشکیان، دکتر محبوب حضرتی، اسماعیل گرامی‌مقدم محمد رضا خبار، غلامرضا نوری قزلجه، علیرضا بیگی، جلال محمود‌زاده علیرضا منادی، جلیل رحیمی جهان‌آبادی، محمد علی نمازی و معین‌الدین ‌سعیدی از جمله چهره‌های معروفی هستند که رد صلاحیت ‌شده‌اند.
اسلامی سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: به تفکیک استان‌ها ۱۰ استانی که بیشترین استقبال ثبت‌نام‌ها را داشته‌اند عبارتنداز استان‌های البرز، تهران، قم، خراسان رضوی، چهارمحال و بختیاری، یزد، اصفهان، قزوین، فارس و گلستان که بیشترین ثبت‌نام‌ها را داشتند.
سخنگوی ستاد انتخابات کشور درباره ثبت‌نام متقاضیان مجلس دوازدهم گفت: این مرحله از ۲۷ مهر کلید خواهد خورد و داوطلبان باید اطلاعات شخصی، خانوادگی و سوابق خود را در سامانه وارد کرده و هم‌چنین یک شماره حساب بانکی برای فعالیت‌های تبلیغاتی‌شان معرفی کنند.
سخنگوی شورای نگهبان گفت: قانون انتخابات سابق مربوط به چند دهه قبل بود و با نارسایی‌ در حوزه‌های مختلف همراه بود که در راستای دفاع از حقوق مردم و داوطلبان به‌روزرسانی شده است.
رئیس سابق مجلس شورای اسلامی درخطاب به شورای نگهبان مبنی بر حذف مهر محرمانه بر دلایل ردصلاحیت خود گفت: شورای نگهبان مهر محرمانه نامه را حذف نمائید تا بتوانم نامه‌ی شورا را برای عموم علنی نمایم.
رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ رئیس جمهور دولت سیزدهم اعلام کرد: تحرکات مختلفی برای عملیات کمتر کردن مشارکت در انتخابات صورت گرفت که برخی دانسته و برخی از روی غفلت در آن دست داشتند.
گزارش پرسون از ابطال انتخابات شوراها در برخی شهرها:

زمانی که تر و خشک با هم می‌سوزند

تخلفات گسترده برخی کاندیداها سبب ابطال انتخابات شورای اسلامی در برخی شهرها شد که از این طریق افرادی که سالم رقابت کرده و پیروز شده بودند نیز حذف شدند. 
با اطلاع، هدایت و نظارت نماینده سازمان قضایی نیروهای مسلح در ستاد انتخابات استان تهران، اعضای یک باند خرید و فروش آرای شورای شهر که تماماً غیرنظامی بودند در شهر پردیس شناسایی و دستگیر شدند.