مهمترین اخبار

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری:

کاهش مشارکت در انتخابات، آرزوی قلبی دشمنان نظام است

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: کاهش سطح مشارکت در انتخابات آرزوی قلبی دشمنان قسم خورده این نظام و ملت است، لذا هرگونه بی تفاوتی به انتخابات پیش رو به نوعی یک امتیاز خوب برای دشمنان منطقه‌ای و جهانی این انقلاب محسوب می شود.
عضو شورای مرکزی جبهه پایداری گفت: جبهه پایداری انقلاب اسلامی افرادی که قصد شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ را دارند رصد می‌کند و با بررسی عقبه و موازین آنها بعضاً با برخی افراد مطرح برای کاندیداتوری جلسه هم داشته است، اما برای انتخابات ۱۴۰۰ به دلیل اینکه از حضور بعضی از افراد مطمئن نیست، نمی‌توان از امروز اعلام کرد که نامزد نهایی جبهه پایداری چه کسی است.
نامزدها با تحریم‌ها چه خواهند کرد؟ اینترنت در دولت آنها فیلتر خواهد شد یا آنها معتقد به باز بودن فضای مجازی هستند؟ با مسئله حجاب و گشت ارشاد چه می‌کنند؟
احمد ترحمی گفت: بیشترین تعداد ثبت نام کنندگان شورای شهر مربوط به شهرستان یزد بوده که به ۳۴۴نفر میرسند و بیشترین تعداد داوطلبان شورای روستا با ۸۹۲نفر مربوط به شهرستان تفت است.
رئیس ستاد انتخابات کشور با اشاره به ثبت نام حضوری شرکت‌کنندگان در انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد بر اساس قانون تلاش می کنیم در وزارت کشور تمهیدات لازم از حیث پروتکل‌های بهداشتی رعایت کنیم.
معاون حقوقی رئیس جمهوری با رد برخی گمانه زنی ها درباره قصد خود برای اعلام کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری گفت: من اصلاً چنین قصدی ندارم و بعد از اتمام دولت دوازدهم برنامه‌های شخص خودم از جمله تدریس و کارهای حرفه‌ای دیگری را انجام خواهم داد.
جبهه جهادگران ایران اسلامی در بیانیه‌ای از ورود رسمی این جبهه به عنوان جریانی مستقل به صحنه انتخابات به عنوان خبر داد و اعلام کرد:‌ داوطلب اختصاصی جبهه برای انتخابات ریاست جمهوری تا اول اردیبهشت از طریق رسانه‌های رسمی معرفی می‌شود.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار رشت تاکید کرد؛

لزوم رعایت دقیق اصل بی طرفی و بی غرضی در روند بررسی صلاحیت ها

معاون سیاسی و اجتماعی فرمانداری رشت بر رعایت دقیق اصل بی طرفی و قانونمداری از سوی مجریان انتخابات، تصریح کرد: هیئت اجرایی انتخابات به عنوان منتخب معتمدین شهرستان نمی توانند در روند بررسی صلاحیت ها فراتر از دستورالعمل های تصریح شده در قوانین برگزاری انتخابات و مبتنی بر سلایق شخصی عمل کنند.
در فرصت دو‌ماهه باقی‌مانده تا برگزاری انتخابات، امکان تغییر در رویکرد و روش مسئولان کشور به‌ویژه نهادهای برگزارکننده انتخابات وجود ندارد یا اینکه شرایط عینی کشور به‌ویژه مسائل اقتصادی و گرانی مسکن و لوزام ضروری زندگی و مواد خوراکی و مانند آن تنها تابعی از تصمیم‌های دو ماهه و اقدامات دولت نیست، آن‌هم در شرایطی که دولت توانایی اعمال حاکمیت بر نهادهای غیردولتی را ندارد و در نتیجه این مدار پیچیده و کلاف عجیب‌و‌غریب حکمرانی در شرایط موجود کشور خود مانع ساختاری بزرگی برای پیشبرد هر اصلاحی در ایران امروز است.
شبکه اجتماعی کلاب هاوس ادعاهای طرفداران نظام رسانه‌ای رسمی و مخالفان آزادی رسانه را به چالش جدی کشیده است. زیرا هیچ‌کدام از عوارض منفی که برای سایر شبکه‌های اجتماعی می‌شمارند در این شبکه وجود ندارد.
رئیس ستاد انتخابات استان یزد با بیان اینکه تا روز ششم ثبت نام داوطلبان شورای اسلامی روستا ۱۷۴۳ نفر در استان ثبت نام کردند، ‌گفت: از این تعداد ۱۵۸۴ نفر آنها را مردان و ۱۵۹ نفر را زنان تشکیل می دهند.