مهمترین اخبار

آخرین اخبار

سرکلانتر هفتم پلیس پیشگیری پایتخت در گفت و گو با پرسون:

آیا مواد فروش ناظم الاطبای جنوبی دستگیر شد؟

سرهنگ دوستعلی جلیلیان از دستگیری موادفروش ناظم الاطبای جنوبی که بیش از ۹ سال اقدام به فروش موادمخدر در این محل می کرد، خبرداد.
جهانگیر الماسی بازیگر سریال «پس از باران» گفت: زمانی که آقای زم در حوزه هنری بود، نمیدانم چرا گفتند که الماسی طاغوتی است، رفتم پیششان گفتم چرا این حرف را می زنید؟ پدر من کارمند راه آهن بوده است و برای اینکه امرار معاش کند مجبور بودیم در زمستان از زنجان به اهواز سفر کنیم.

گزارش «پرسون» از آخرین وضعیت ممنوعیت کشت برنج جز در دو استان شمالی؛

نارضایتی برنجکاران دیگر نقاط کشور/ به ما بگویید؛ برنج شمال، برای کشورکافیست؟!

ممنوعیت حق کشت برنج در مناطق کم بارش با کمتر از ۸۰۰ میلی‌متر، از موضوعاتی است که در بسیاری از کشورها به‌عنوان یک قانون تخلف‌ناپذیر به آن نگاه می‌شود؛ در حالی که به نظر می رسد در کشور ما مانعی قدرتمند در برابر این‌گونه تخلف ها وجود ندارد.
شیوع ویروس کرونا اقتصاد کشور را به‌شدت درگیر خودکرده است. به‌طوری‌که درهمین دوران ،بسیاری از مشاغل به حالت نیمه تعطیل درآمده اند و البته کسب‌وکارهای خرد ،بیشتر، تحت‌فشار این ویروس قرارگرفته‌اند.

رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پرسون:

لایحه بودجه 1400، اختلاف دولت و مجلس

تعامل بین دولت و مجلس، خصوصاً در حوزه بودجه از اهمیت بالایی برخوردار است و چنانچه تعامل بین مجلس و دولت وجود نداشته باشد، اجرای قانون بودجه با مشکل مواجه می‌شود و خسارت آن نیز متوجه مردم و کشور خواهد شد.

ملازهی در گفت و گو با پرسون؛

رد‌پای ترامپ در خاورمیانه باقی خواهد ماند

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: سیاست های ترامپ در منطقه خاورمیانه ادامه خواهد داشت و بایدن تنها تغییراتی در تاکتیک با وی دارد.

جانجان در گفت و گو با پرسون؛

دلار کمتر از 18 هزار تومان قابل تصور نیست

یک کارشناس اقتصادی با بیان این که افراد تازه وارد به بازار سرمایه صبوری لازم را ندارند گفت: سهام در آینده رشد خوبی را تجربه خواهد کرد.
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس تهران بیان کرد: بعضی از نمایندگان دنبال جوسازی و عوام فریبی هستند و خیلی اطلاعات دقیقی ندارند و بیهوده اظهارنظر می‌کنند که دولت را به هر قیمتی تضعیف کنند.

گزارش «پرسون» از سایت های دوربین مخفی در فضای مجازی؛

ترساندن افراد تا حد مرگ/ دختران جوان وکودکان قربانی گردانندگان دوربین مخفی

«شما در مقابل دوربین مخفی هستید» جمله ای که می تواند با خنده ای تمام و یا برعکس، به مشاجره ای وحشتناک و گاهی به مدتها ادامه روندی قانونی برای اعاده حیثیتتان منجر شود.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دستگاه‌های دخیل در قانون هوای پاک طبق خود اظهاری خودشان که در مرداد ماه امسال مورد ارزیابی قرار گرفته به وظیفه خود در قبال قانون هوای پاک عمل نکرده‌اند.
افزایش قاچاق دام زنده به خارج از کشور از جمله مباحث داغی است که هم‌زمان با افزایش قیمت گوشت قرمز، مطرح‌شده است. معضلی که گویا همواره وجود داشته ولی این روزها محسوس‌تر شده است.
کشور ترکیه سالهاست برنامه های متنوعی را برای جذب سرمایه گذار داخلی وخارجی به راه انداخته است. راهکارهای کشور همسایه مان آنقدر مفید بوده اند که بسیاری از متقاضی های ملک را با ترفندهای مختلف به خاک خود کشانده است.
یک کارشناس رسانه گفت: مردم جامعه از مشکلات شدید اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و بیکاری رنج می برند به همین علت از بیکاری و اوقات فراغت زیاد وارد سایت های قمار می شوند تا گذر وقت و کسب درآمد کنند.

کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با پرسون:

اما و اگرهای تک نرخی شدن ارز در لایحه بودجه 1400

برای تک نرخی کردن ارز دولت باید منابع داشته باشد، اگر منابع باشد، می‌توان بازار را اداره کرد و نرخ را در ۱۷۵۰۰ تومان نگه داشت ولی اگر دولت منابع و ورودی نداشته باشد، نرخ 17500 تومان به نرخ پایه تبدیل می‌شود و نرخ بازار آزاد را نیز در کنار آن داریم و این مسئله جای نگرانی دارد.

بهشتی پور در گفت‌وگو با پرسون؛

جنگ ایران و آمریکا قابل پیش بینی نیست

یک کارشناس بین الملل گفت: ترامپ اراده کرد با تحریم های حداکثری مردم ایران را به زانو در بیاورد ولی عملا دیدیم که چنین نشد واین مسیر رشد ایران ادامه پیدا کرد.

کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با پرسون:

چون و چراهای «ممنوعیت ورود واکسن کرونا»

رفتارهای ضد انسانی و ضد بشری آمریکایی‌ها در حوزه سخت‌گیری تحریمی در حوزه‌های دارویی و مسائل بهداشتی یک گمان و تردید را ایجاد می‌کند که چرا آمریکایی‌ها حاضر شدند بخشی از واکسن کرونای تولیدی خود را به ما بفروشند. این رفتار از سوی آمریکایی‌ها هر چه باشد قطعاً انسان‌ دوستی نیست.
رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: آن قسمت که ما بدان نقد جدی داریم مربوط به تفکر حاکم بر جریان محیط‌ زیستی کشور است که موجب صدمات بعضا جبران ناپذیری شده است.

پرونده ویژه پرسون؛ به بهانه تصویب لایحه"صیانت، کرامت و تأمین امنیت بانوان؛/بخش3

جوادی: خشونت ها بازآفرینی شده است

یک جامعه شناس با بیان این که از فضای سنتی کمی فاصله گرفته ایم گفت: هم زمان نوع خشونت ها نیز تغییر پیدا کرده است.