گزارش و گفتگوی اختصاصی

مهمترین اخبار

آخرین اخبار

عابدی در گفت‌وگو با پرسون پاسخ داد/ بخش دوم

نقطه ضعف اساسی طالبان چیست؟

یک کارشناس مسائل افغانستان بیان کرد: بزرگترین مسئله طالبان در افغانستان که سبب ایجاد مشکلات اقتصادی، معیشتی و امنیتی در این کشور شده است، عدم آشنایی این جنگجویان با حکمرانی است.
یک کارشناس مسائل افغانستان بیان کرد: اگر وضعیت افغانستان به همین شکل تداوم یابد و طالبان نتواند امنیت را برقرار کند؛ قطعا گروه‌های رقیب طالبان رشد کرده و در افغانستان گسترش می‌یابند؛ متأسفانه بیشترین ضربه نیز متوجه اقلیت‌هایی مانند شیعیان هزاره خواهد بود.
چند سالی است که به واسطه تحریم های امریکایی ها صادرات نفت به عنوان مهم ترین منبع درآمدی کشور به شدت کاهش پیدا کرده است، در این میان دولتمردان تمرکزشان را به روی صادرات کالاهای غیرنفتی گذاشته اند تا بتوانند از این مسیر منبع درآمدزایی برای کشور به دور از چشم تحریم های نفتی به دست آورند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با پرسون:

واکسیناسیون دانش‌آموران، لازمه آموزش حضوری است/ شرایط واکسینه کردن کودکان زیر 12 سال

برای حضوری کردن آموزش چاره‌ای جز واکسیناسیون دانش‌آموزان، والدین و کارکنان دانشگا‌ه‌ها و مدارس نداشتیم، از این رو وزارت بهداشت تصمیم به واکسینه کردن دانش‌آموزان گرفت و واکسیناسیون  را در مدارس آغاز کردیم. برای کودکان زیر ۱۲ سال باید با احتیاط بیش‌تری پیش رفت. هنوز برای کودکان زیر ۱۲ ساله تصمیم نگرفته‌ایم و به زودی در مورد آن‌ها نیز تصمیم‌گیری خواهد شد.
یک نماینده مجلس در گفت‌وگو با پرسون:

رئیس جدید بانک مرکزی از آزمون و خطا پرهیز کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این انتظار از رئیس جدید بانک مرکزی وجود دارد که از آزمون و خطا برای رفع مشکلات پرهیز کند و به کارشناسان و دانشمندان علم اقتصاد در این زمینه بها دهد.
کارشناس مسائل لبنان در گفت‌وگو با پرسون:

شکست تحریم‌های آمریکا توسط ایران و حزب‌الله

آمریکا دیگر نمی‌تواند ادعای ابرقدرتی داشته باشد چرا که ابرقدرت به این معنا است که می‌تواند در جای جای کره زمین منافع خود را دنبال کرده و به دخالت بپردازد. ایالت متحده آمریکا علنا شکستن تحریم‌های خود توسط ایران و حزب الله را دید.
هانی‌زاده در گفت‌وگو با پرسون پاسخ داد:

رئیس‌جمهور آذربایجان چه هدفی را در منطقه دنبال می‌کند؟

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: الهام علی‌اف، رئیس جمهور آذربایجان به کمک رژیم صهیونیستی تلاش می‌کند تا ناامنی‌ها را به ایران منتقل کند. این دو کشور به اضافه ترکیه سعی در تصرف منطقه نخجوان و همچنین منطقه قره‌باغ و قطع ارتباط زمینی ایران با ارمنستان دارند که یک حرکت خطرناک است.
وارد شدن مهم ترین مایحتاج مردم (برنج) به بازار بورس، مخالفان و موافقان خود را به همراه داشته است. موافقانی که این روند را به بهتر شدن روند تثبیت قیمت برنج مهم می دانند و مخالفانی که نگرانی هایی از این ورود دارند..
گران فروشی و تکمیل ظرفیت کامل هر پرواز؛

نارضایتی مسافران از عملکرد ایرلاین ها

از جمله حوزه هایی که به محض آغاز شیوع ویروس کرونا در ایران با سخت گیری‌‌‌های ستاد ملی کرونا مواجه شد، سازمان هواپیمایی و شرکت‌‌‌های زیر مجموعه این سازمان در حوزه مسافربری بود.

کارشناس روابط بین‌الملل در گفت‌وگو با پرسون:

ایران با تغییرات مرزی مقابله خواهد کرد

جمهوری اسلامی ایران به طور اصولی با تغییر مرزها مخالف است به این دلیل که تغییر مرزها موجب ایجاد مناقشه‌های جدید در منطقه می‌شود و پای قدرت‌های فرامنطقه‌ای و رژیم صهیونیستی را به منطقه باز می‌کند و این یک تهدید امنیتی نه فقط برای ایران بلکه برای تمام منطقه است.
حکایتی غم انگیز از معیشت قشر کارگران؛

بیگاری یا کار؟ مسئله این است!

سخن سردبیر/ براساس آمار، قشر عظیمی از جامعه ایران به کارگری مشغول بوده و از حداقل حقوق برخوردار هستند و در شرایطی زندگی و کار می‌کنند که به واقع نام آن را «بیگاری» می توان گذاشت تا «کار».
یک کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: ایران نباید روی چین و یا روسیه حساب ویژه‌ای کند، صرفا باید از آنها بهره‌برداری کرد و به این کشورها فایده رساند. اصل ایجاد تعادل در سیاست خارجی برای تحقق منافع ملی و ایران قوی است.
یک کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: برای دستیابی به پول‌های بلوکه شده ایران در سایر کشورها، باید با ایالات متحده آمریکا که سرچشمه این موضوع است، مذاکره کرد و از درگیری با سایر کشورها مانند کره جنوبی پرهیز کرد.
پرسون از ساخت و ساز بی رویه واحدهای تجاری گزارش می دهد؛

خواب هزاران میلیارد در ساخت مال ها/ بازارهای بی رمق

ده ها هزاران میلیارد تومان از سوی سرمایه داران برای ساخت انبوهی از مال های بلند مرتبه در غرب تهران هزینه شده است که بخشی از آن ها نیمه کاره رها شده اند و بخش دیگر این مال ها با حرکت عمرانی به کندی پیش می رود؛ البته تعدادی از این مال ها مورد بهره برداری قرار گرفته اند، که به دلیل نبود مشتری واحد تجاری آن ها خالی از کسب و کار است.
پرسون از بی قانونی در صنف باربری گزارش می دهد؛

حمل اثاثیه با هزینه های بالا / فرمول نانوشته قیمت اسباب کشی

از دغدغه های مستاجران تنها موضوع پیدا کردن خانه با قیمت مناسب و هزینه بالای عقد قرار داد در بنگاه نیست، بلکه جابه جایی وسایل خانه از سخت ترین موضوعات نقل مکان به محیط جدید است.
سلطانی در گفت‌وگو با پرسون:

کاهش تورم، راهکاری جز اصلاح قیمت دلار ندارد

یک اقتصاددان بیان کرد: به دلیل منافع برخی گروه‌های خاص، قیمت دلار در کشور دستکاری شده است؛ دولت با مدیریت و کنترل می‌تواند نرخ ارز را پایین آورد و تورم را کاهش دهد. 
حاجی‌دلیگانی در گفت‌وگو با پرسون پاسخ داد:

علت مخالفت برخی نمایندگان با طرح شفافیت آراء چیست؟

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همکاران مخالف طرح شفافیت آراء نمایندگان، دغدغه‌هایی بابت فشار و تهدید برخی گروه‌های صنفی در خصوص رأی مثبت و یا منفی خود نسبت به موضوعات مختلف دارند.