گزارش و گفتگوی اختصاصی

مهمترین اخبار

آخرین اخبار

نقش کابینه حسن روحانی در تنش آبی کشور؛

همه مقصر هستند الا دولت!

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری در روزهای پایانی عمر دولتش با سبک و سیاق همیشگی تقصیر ناکارآمدی‌ها و وضعیت کنونی کشور در تمام بخش‌ها را به گردن زمین و زمان می‌اندازد، الا کم‌کاری و اتخاذ تصمیمات اشتباه در دوره هشت ساله ریاست‌جمهوری اش.
یک نماینده مجلس در گفت‌و‌گو با پرسون؛

دولت‌ها برای مهار تورم باید اراده داشته باشند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: راهکارهای متفاوتی برای مهار تورم وجود دارد؛ اما متأسفانه دولت‌ها اراده لازم برای کنترل این مسئله را ندارند.
ساختاری شدن نژادپرستی به تاریخ آمریکا و 400 سالی که سیاه پوست‌ها به زور از آفریقا به منطقه آمریکای شمالی آورده شدند و در این ۴۰۰ سال همیشه تحت ستم بودند و یک دوره‌ای رسماً برده بودند، برمی‌گردد. پس از آن هم روش‌های برده‌داری به شکل‌های جدیدی ادامه پیدا کرده و مشکل حل نشده است.
یک کارشناس مسائل خاورمیانه با تأکید بر عدم اعتماد به آمریکا گفت: ایالات متحده صرفا یکی از کشورهای طرف مذاکرات در برجام است و رفتار مقامات این کشور به معنای پایان گفت‌وگو‌ها نیست. 
رئیس بیمارستان تامین اجتماعی همدان گفت: ۳۱ درصد از بیماران کرونایی در کل کشور در بیمارستان های آتیه پذیرش می شوند و در هر پیک دو سوم ظرفیت بیمارستان مختص بیماران کرونایی است.
واکاوی هجمه ها به طرح ساماندهی فضای مجازی؛

صیانت قبل از خیانت

در جریان برگزاری جلسه علنی روز (چهارشنبه ۶ مرداد) مجلس شورای اسلامی، طرحی با مضمون "صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی" مبتنی بر اصل ۸۵ قانون اساسی در دستور کار نمایندگان ملت قرار گرفت.
خوزستان قطب تولید خرما، رتبه دوم تولید این محصول و رتبه نخست صادرات آن را در کشور دارد؛ سهم این استان تولید حدود 200 هزار تن خرما است. هم اکنون 43 هزار هکتار از زمین های خوزستان زیر کشت نخیلات است که بیش از 32 هزار هکتار آن بارور است. در سال های اخیر میلیون ها اصله نخل در جنوب خوزستان قربانی کمبود و شوری آب شده اند.
کارشناس مسائل بانکی در گفتگو با پرسون مطرح کرد؛

را‌ه‌های تأمین منابع مالی برای رونق واحدهای تولیدی

واحدهای تولیدی براساس دسته‌بندی‌هایی که مشخص کرده‌ایم از طریق سامانه بهین‌یاب تقاضا می‌دهند، سپس در کارگروه‌های استانی ستاد تسهیل بررسی می‌شود و پس از مشخص شدن اولویت‌ها به بانک‌های عامل اعلام می‌شود.
دولتی که نتواند دستورالعمل‌های خود را عملیاتی کند و در مقابل دلال و واسطه کم می‌آورد دیگر حرفی برای گفتن ندارد، بخشنامه‌های دستوری دولت در کدام حوزه عملیاتی می‌شود؟! مگر دولت مقرر نکرد که بازار مسکن تورمی بیش از 25 تا 35 درصد را تجربه نکند؟! ولی کدامیک از دستورالعمل‌های دولتی محقق گردید؟!.
«پرسون» از کمپین اهالی بخش سنگر، برای نجات یک اثر تاریخی می گوید:

تقاضای مردمی؛ تونل شاه عباسی را دریابید!

تونل تاریخی بخش سنگر از شهرستان رشت در خطر تخریب قرار دارد. تونلی با ویژگی های منحصر به فرد که به تونل شاه عباسی معروف است.
یک کارشناس مسائل دینی در گفت‌و‌گو با پرسون؛

مداحان، صاحب‌نظر برگزاری مراسم‌های مذهبی در شرایط کرونایی نیستند

یک کارشناس مسائل دینی گفت: کسانی که تصور می‌کنند با تعطیلی آیین‌های جمعی مانند عزاداری دهه اول محرم و یا شب‌های قدر، این آیین‌‌ها دچار خلل می‌شود؛ معلومات و تخصص لازم در زمینه مباحث دینی را ندارند.
تحرکات جدید آقای رییس جمهور در واپسین روزهای اتمام عمر تدبیر و امید؛

آشنا بازی در دولت!!

یکی از مباحث مهمی که در رسانه های اجتماعی جنجال آفرین شده انتصاباتی است که توسط مقامات ارشد کشور صورت می گیرد.
کارشناس مسائل بین‌الملل در گفتگو با پرسون مطرح کرد؛

استفاده ابزاری آمریکا از جریانات تروریستی برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی

همان گونه که آمریکا از الفاظ حقوق بشر، دموکراسی و آزادی در راستای منافع و امنیت خود، استفاده ابزاری و دوگانه می‌کند، از لفظ تروریست، مصادیق تروریست و تقابل با تروریست نیز استفاده ابزاری می‌کند.
از گل سپهر حیدری تا قهرمانی دراماتیک سپاهان؛

معادلات قهرمانی لیگ برتر به هم می خورد؟

تیم های سپاهان و پرسپولیس در حالی فردا به مصاف حریفان می روند که در تاریخ لیگ برتر در هفته پایانی معادلات قهرمانی به هم خورده است.
زمانی که نگاه بخشی و جزیره‌ای در کشور وجود داشته باشد و فقط کشور را در چند استان محدود بدانیم و از توسعه زیرساخت‌ها در استان‌های غربی، شرقی، جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان و چهارمحال و بختیاری غافل شویم، سبب می‌شود که کاری که می‌تواند طی یک روال عادی انجام شود تبدیل به بحران شود همانند الان از حوزه وزارت‌خانه خارج شود.
برنج یکی از کالاهای اساسی است که در سبد غذایی خانوار ایرانی قرار دارد، از همین رو میزان تولید برنج در کشورمان جایگاه خوبی دارد، اما این میزان تولید جوابگوی سرانه مصرف کشور نیست، به طوری که کل برنج تولیدی در سه استان شمالی و برخی از استان های جنوبی کشور حدود 2 میلیون و 200 هزار تن در حالی که میزان مصرف برنج بیش از 3 میلیون تن است.
یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: ممکن است حاکمیت برای حفظ و مصلحت نظام تصمیم گیرد که تنش با غرب و کشورهای همسایه را رها کند و از این طریق از سرمایه‌های خود در خارج از کشور استفاده کند. 
نقض حقوق بشر و حقوق بشردوستانه در به شهادت رساندن شهید سلیمانی فاحش است و قطعاً آمریکا به عنوان یک جنایتکار علیه بشریت در کنار سایر اقدامات جنایتکارانه‌اش مسئول است.
بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توجه ویژه ای به استان خوزستان شده است، به طوری که این استان جنوبی کشور با 5 میلیون نفر جمعیت قطب کشاورزی کشور را در دست می گیرد؛ اما این روزها این قطب کشاورزی کشور با دارا بودن چندین رودخانه آب شیرین با کمبود آب کشاورزی مواجه شده است.
سید حسن نصرالله رسانه‌های مقاومت را به عنوان پشتیبان پیروزی‌های مقاومت می‌داند و این نشان می‌دهد که ورود رسانه به استراتژی محور مقاومت در آینده یک حضور قوی و مکمل خواهد بود تا بتواند جریان مقاومت را در منطقه تقویت و حتی فعالیت‌هایش را تشدید کند و به اهداف منطقه‌ای خودش برسد.
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی گفت: تنها 5 درصد محصولات کشاورزی تولید ایران صادرات می شود و 7 برابر آن یعنی 35 درصد آن را ضایعات تشکیل می دهد، اگر بتوانیم جلو ضایعات محصولات کشاورزی را بگیریم مواد غذایی میلیون ها نفر به راحتی فراهم خواهد آمد.