مهمترین اخبار

روش های درمانی بسیاری وجود دارد که تاکنون برای مقابله با بیماری کووید-۱۹ پیشنهاد شده است. هیدروکسی کلروکلین، ایورمکتین و ویتامین D از جمله موارد پیشنهاد شده در تحقیقات آزمایشگاهی هستند که مطالعاتی روی آنها انجام گرفته یا در حال بررسی است.
ایندیپندنت مدعی شد؛ دانشمندان استنفورد با مهندسی معکوس قطرات باقیمانده در واکسن‌های تزریق شده، توالی پیام‌رسان آر‌ان‌ای واکسن کووید-۱۹ شرکت مدرنا را منتشر کردند.
یک استاد دانشگاه گفت: استرس ناشی از ابتلا به کرونا و یا خانه ماندن‌های طولانی نباید بهانه‌ای برای پرخوری عصبی و یا استفاده از غذاهای ناسالم باشد.
امروزه بیماری "کبد چرب" تقریباً غالب افراد را درگیر خود کرده است و در حوزه پزشکی نوین غیر از تجویز برخی داروها که با عوارض جانبی همراه است، درمان خاصی که منتج به رفع کامل کبد چرب شود، وجود ندارد.
نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد مصرف آسپرین با دوز پایین ممکن است خطر ابتلا به کووید-۱۹ را کاهش دهد و دوره بیماری را برای افرادی که قبلاً این دارو را مصرف کرده و به ویروس کرونا آلوده شده‌اند، کوتاه کند.

تغذیه در ایام نوروز:

میوه را جایگزین شیرینی کنید

تغذیه در ایام نوروز از مهمترین مواردی است که همیشه حائز اهمیت بوده و این مهم در نوروزی که ویروس کرونا در حال جولان دادن است از اهمیت و توجه بیشتری برخوردار میشود، از اینرو خبرنگار پرسون در اراک، گزارشی را در خصوص تغذیه در ایام نوروز تهیه کرده است که در ادامه می آید.
یافته‌های به‌دست آمده از یک مطالعه نشان داد که جلبک «کلرلا ولگاریس» می‌تواند بیان ژن کلاژن را در محیط کشت سلول‌های پوست بیشتر کند.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:

آجیل کم نمک بخورید / خطر چاقی و چربی خون

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر ضرورت مصرف درست و اندازه آجیل و مغزها به منظور پیشگیری از بروز چاقی در ایام نوروز تاکید کرد.