یک استاد دانشگاه گفت: استرس ناشی از ابتلا به کرونا و یا خانه ماندن‌های طولانی نباید بهانه‌ای برای پرخوری عصبی و یا استفاده از غذاهای ناسالم باشد.

طرز تهیه خورش مرغ افشاری؛

طعمی که از یادتان نمی رود!

خورش مرغ افشاری مجلسی یکی از آن غذاهایی است که از قدیم‌الایام برای مراسم عزا و عروسی برای پذیرایی از مهمانان سرو می‌شده است.
اصولاً پنیر غذایی خوبی برای صبحانه نیست، از نظر طب ایرانی مزاج پنیر سرد و‌ تر بوده و مانع فعالیت مغزی کامل می‌شود که معمولاً در صبحگاه برای کار و تلاش مورد نیاز است.

تغذیه در ایام نوروز:

میوه را جایگزین شیرینی کنید

تغذیه در ایام نوروز از مهمترین مواردی است که همیشه حائز اهمیت بوده و این مهم در نوروزی که ویروس کرونا در حال جولان دادن است از اهمیت و توجه بیشتری برخوردار میشود، از اینرو خبرنگار پرسون در اراک، گزارشی را در خصوص تغذیه در ایام نوروز تهیه کرده است که در ادامه می آید.

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت:

آجیل کم نمک بخورید / خطر چاقی و چربی خون

مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت بر ضرورت مصرف درست و اندازه آجیل و مغزها به منظور پیشگیری از بروز چاقی در ایام نوروز تاکید کرد.
این نکته به وضوح ثابت شد که مصرف یک و نیم لیتر آب در طول روز و قبل از تمام وعده های غذایی، نه تنها منجر به کاهش وزن شما خواهد شد بلکه وزن کاهش یافته شما را تا مدت ها حفظ خواهد کرد.

مدیرکل فرآورده‌های غذایی سازمان غذا و دارو:

ویتامین D با مصرف مواد غذایی تامین می شود

مدیرکل فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، گفت: مصرف ویتامین D به صورت مکمل و به شکل هفتگی یا ماهانه برای تقویت سیستم ایمنی بدن انجام شود.

بررسی های یک مطالعه بالینی؛

زردچوبه در درمان عفونت معده اثر دارد؟

نتایج یک مطالعه بالینی بر روی بیماران مبتلا به باکتری "هلیکوباکتری پیلوری" نشان داد که "کورکومین"؛ به عنوان ماده موثره زردچوبه، تاثیری در از بین رفتن عفونت معده ندارد.