یزد

مهمترین اخبار

آخرین اخبار

استاندار یزد در آیین اختتامیه هفتمین کنگره بزرگداشت شهدای استان:

برگزاری یادواره های شهدا به ریشه دار کردن فرهنگ ایثار و شهادت کمک می کند

استاندار یزد با بیان اینکه کنگره شهدا می تواند گام موثری در این شناخت و راهبرد معرفی شهادت و ایثار در جامعه باشد گفت؛ این گونه کنگره ها می تواند به ریشه دار کردن فرهنگ ایثار و شهادت کمک کند.
دولت سیزدهم که با شعار تولید یک میلیون مسکن در سال به روی کار آمده اینک در تلاش برای تحقق وعده خویش است وعده ای که علاوه بر خانه دار کردن مردم می تواند در ایجاد اشتغال نیز موثر باشد در همین جهت تلاش دارد تا قیمت مصالح ساختمانی را کاهش داده و کنترل نماید  اما خبرها از این حکایت دارد که مافیای ساخت مسکن برای ایجاد اخلال در این حوزه دست به کار شده و طرح گرانی مصالح ساختمانی را کلید زده است
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد تاکید کرد؛

مدارس دولتی حق دریافت شهریه ندارند

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با تاکید بر اینکه مدارس دولتی حق ندارند شهریه دریافت نمایند گفت: تنها مرجعی که می تواند در مدارس تصمیم بگیرد که شهریه دریافت بشود یا چه مقدار به علت برنامه های مختلف دریافت شود انجمن اولیا و مربیان می باشد که به همین علت اصرار داریم افراد توانمند و دغدغه مند به انجمن های اولیا و مربیان ورود پیدا کنند.
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: دفاع مقدس یک مکتب فکری و آرمان سازنده ای است که با اتکاء به مردم در مقابل هجمه های دشمنان نظام و انقلاب ایستاد و خود به الگوی تمام عیار در تاریخ این کشور تبدیل شده است.
مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خبر داد؛

تدریس 230 دانشجومعلم یزدی برای دانش آموزان محروم از تحصیل

مدیر امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان یزد از اجرای طرح جهاد تربیتی در این استان خبر داد و گفت: 230 دانشجو معلم جهادگر این دانشگاه در سطح مناطق و شهرستان های استان برای 1300 دانش آموز بازمانده و محروم از تحصیل، کلاس های رفع اشکال با رویکرد تربیتی برگزار کردند.
در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بررسی شد؛

سرمایه گذاری، رویای دست نیافتنی جوانان خلاق

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان یزد گفت: سرمایه‌گذاری در این بخش به خصوص برای جوانان تحصیل کرده و خلاق که سرمایه زیادی برای شروع ندارند بسیار دشوار و در مواردی دست نیافتنی شده است
رئیس شورای شهر یزد در مراسم تودیع و معارفه شهر یزد گفت: مساجد محور فعالیت های شهری می شوند و تلاش داریم از ظرفیت نخبگان و مردم محله برای مدیریت محلات استفاده کنیم
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد از دلایل پیروزی در دفاع مقدس را، زمان آگاهی ارزشمند رزمندگان برشمرد و ابراز داشت: این ویژگی بود که باعث اقدام به موقع و تشخیص تکلیف رزمندگان و مردم شده و بهترین نوع مدیریت را در دوران دفاع مقدس به منصه ظهور گذاشته مدیریتی که امروز جامعه ما نیاز به این ویژگی دارد.
مسئول دفتر نمایندگی سپاه الغدیر استان یزد:

انقلاب اسلامی آمیخته با تفکر عاشورایی بوده و خاموش شدنی نیست

مسئول دفتر نمایندگی سپاه الغدیر استان یزد گفت: امروز انقلاب اسلامی آمیخته با تفکر عاشورایی به یک درخت عظیم و تنومند تبدیل شده و تا ظهور ولی عصر ادامه داشته و خاموش نشدنی است.
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی با بیان این که ولایت فقیه توجه ویژه‌ای به دستبافته زیلو دارند، در خصوص ویژگی‌های این دستبافته گفت: زیلو، بافت سردی دارد و حساسیت‌زا نیست لذا پوست آدمی در برخورد با زیلو آرام می‌شود و گرمای مردمان یزد را منتقل می‌کند.
بر اساس شنیده ها در میان گزینه هایی که این روزها بر سر زبان ها افتاده و به عنوان شانس سکانداری یزد مطرح می شوند احتمال سکانداری مهران فاطمی بیش از همه وجود دارد.