بوشهر

مهمترین اخبار

خرما یکی از محصولات مهم و استراتژیک کشور ما، ایران است و با توجه به ترکیبات و خواص آن، میوه‌ای منحصر به فرد است. به دلیل ارزشمندی میوه خرما، در متون قدیمی از درخت نخل، به نام درخت مقدس، درخت زندگی و قوت (نان) کویر یاد شده است.
مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از افزایش ظرفیت تولید خوراک طیور خبر داد و گفت: زنجیره مرغ در استان بوشهر تکمیل می‌شود.
مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر اظهار داشت: برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع جهت بیمه شدگان صندوق بیمه سلامت همگانی از مهر در این استان آغاز می‌شود.
روز شنبه ۲۷ شهریور و همزمان با روز جهانی "پاکسازی"، دوستداران محیط زیست در برازجان دست به حرکتی نمادین زدند و با حضور در یکی از بوستان‌های شهر برازجان ضمن پاکسازی این بوستان محله‌ای، با شهروندان در خصوص ترویج فرهنگ زیبای "دوستی با محیط زیست" به گفتگو پرداختند.
این روزها شاهد برگزاری مسابقات مختلف ورزشی در سطح منطقه ای و جهانی هستیم.بازی های جام جهانی فوتسال و حضور تیم ملی مقتدر ایران و رقابت های لیگ قهرمانان آسیا 2021 و دیدارهای پرسپولیس زلزله، که همه این مسابقات در کلاس بین المللی و جهانی در حال برگزاری است.
مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد ساکنین متولد ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۸ استان‌ بوشهر می توانند برای واکسیناسیون ثبت نام کنند.
رییس شورای شهر بوشهراعلام کرد: مقرر شد شهرداری لایحه کاهش عوارض را هفته آینده به شورا ارسال کند و به مناسبت هفته دفاع مقدس ما لایحه را که افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۹ خواهد داشت تصویب خواهیم کرد.
پویش ملی شور عاطفه‌ها با هدف کمک به تامین مایحتاج دانش‌آموزان نیازمند از ۲۰ شهریور در استان بوشهر همزمان با سراسر کشور آغاز و تا ۱۱ مهر ادامه دارد.
اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر، از آرمان حاجب یکی از کم سن و سال ترین دوستداران و همیاران طبیعت در استان بوشهر که چندی پیش با فداکاری و تلاش جانانه خود در مهار آتش سوزی در ماهور روستای محمدجمالی در بخش شبانکاره نقش به سزایی ایفا کرده بود، طی آئینی تقدیر کرد.
عملیات اجرایی پروژه ساخت بازارچه اصلی ساحلی دیلم استان بوشهر که براثر آتش سوزی در سال گذشته تعطیل شده بوده روز یکشنبه در آیینی با حضور مسئولان و مالکان واحدهای تجاری آغاز شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براساس آخرین گزارش سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی با تغییر رنگ شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، جم، کنگان و تنگستان از حالت قرمز خیلی پرخطر به نارنجی پرخطر؛ تمام شهرستان‌های استان از حالت پرخطر کرونایی خارج شدند.
کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر از اعلام هشدار زرد از عصر امروز تا جمعه نسبت به وقوع گرد و خاک و کاهش دید افقی در شمال خلیج فارس و برخی از نقاط شمالی و مرکزی این استان خبر داد.
تاریخچه عزادارای برازجان در گفتگوی اتحاد خبر با مسعود‌آتشی؛

نوحه خوانان، دمام زنان و شبیه خوانان قدیمی برازجان چگونه عزاداری می کردند؟

به مناسبت ماه محرم، به بررسی تاریخچه عزاداری برازجان پرداخته شده است. در اولین قسمت با مسعود‌آتشی پژوهشگر برازجانی به گفتگو نشسته ایم. وی در این گفتگو به تاریخچه عزاداری در برازجان، شیوه عزاداری، نوحه خوانان و دمام زنان قدیمی، دو نعش قدیمی قجر و کمارجی، سه اتفاق نادر در عزاداری و ... می پردازد که شما را به ماحصل این گفتگو دعوت می کنیم