انرژی

سرخط مهم‌ترین اخبار و گزارش‌های خبری سرویس نفت و انرژی و نیرو را در سرویس انرژی پرسون بخوانید.

معاون توزیع شرکت توانیر از انجام ۷۲ درصد خدمات شرکت‌های توزیع برق بصورت غیرحضوری در کشور خبرداد و گفت: تا پایان سال ۱۳۹۹, صددرصد خدمات صنعت برق بصورت غیرحضوری ارائه خواهد شد.
مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شرکت توانیر در گفت وگو با پرسون:

افزایش 12 برابری ظرفیت نیروگاهی کشور پس از پیروزی انقلاب

جمهوری اسلامی ایران در ابتدای سال ۵۷ حدود 7 هزار مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاهی داشت و امروز بیش از ۸۴ هزار مگاوات ظرفیت نیروگاهی دارد به نحوی که در طی سال‌های انقلاب ظرفیت نیروگاهی را ۱۲ برابر کرده‎‌ایم تا بتوانیم برای مردم عزیز ایران تأمین برق مستمر و پایدار داشته باشیم و از این حیث در رتبه ارزشمندی در دنیا قرار بگیریم.
عراق ضمن تکرار وعده جبران مازاد تولیدش، اعلام کرد که اوپک پلاس بعید است سیاست تولید نفت را در نشست ماه آینده خود تغییر دهد.
در معاملات امروز رقم خورد؛

تداوم رشد قیمت نفت در معاملات امروز

قیمت نفت خام در معاملات امروز، چهارشنبه، به دنبال انتشار گزارشی که نشان می‌داد میزان ذخایر نفت انبارهای آمریکا به طرز غیرمنتظره‌ای افت کرده است، تقویت شد.

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به صدور پنج مجوز برای ساخت توسعه صنایع پتروشیمی در جزیره قشم با محوریت تکمیل زنجیره ارزش متانول گفت: قطعاً هاب آینده صنعت پتروشیمی کشور بوده به طوری‌که مطالعات جامع شکل گیری صنایع پتروشیمی در بزرگترین جزیره خلیج فارس تکمیل و برای اجرا ابلاغ شده است.
قیمت نفت در روز دوشنبه به دلیل کاهش عرضه و امید به بسته محرک آمریکا، افزایش یافت و به بالاترین حد خود در بیش از یک سال اخیر رسید.
قیمت نفت خام در معاملات روز دوشنبه، تحت تاثیر کاهش تولید اوپک پلاس و امید به بسته کمک مالی آمریکا و بازگشت اقتصاد این کشور، جهش کرد و قیمت هر بشکه نفت برنت به ۶۰ دلار رسید.
وزیر نفت با بیان اینکه برای تکمیل زنجیره ارزش از هلدینگ‌ها خواستیم تا در این زمینه ورود کنند، گفت: تا سال ۱۴۰۰ ظرفیت تولید پتروشیمی ایران به ۱۰۰ میلیون تن و ارزش ۲۵ میلیارد دلار می‌رسد.
وزیر نفت با اشاره به تحریم و فشارهای سخت اقتصادی کشور گفت: ما در این دوران سخت اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه طرح بزرگ پتروشیمی اسلام‌آباد غرب را شروع کرده‌ایم که هدیه دولت به مردم مقاوم استان کرمانشاه است.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۵۰ سنت معادل ۰.۹ درصد رشد به ۵۹ دلار و ۳۴ سنت رسید.
یک کارشناس آبخیزداری و آبخوانداری ضمن اشاره به اینکه خالی شدن آبخوان‌های زیرزمینی به اعتقاد کارشناسان، ابرچالش کشور در حوزه آب به شمار می‌رود، تصریح کرده است: در این شرایط نفوذ باران و سیلاب به درون زمین پس انداز آب در بانک زمین خواهد بود.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۹ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۵۷ دلار و ۷۵ سنت رسید.
قیمت نفت خام در معاملات امروز، سه‌شنبه، با اعلام پایبندی کشورهای اوپک به توافق کاهش تولید، جهش کرد.
مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با تأکید بر ضرورت ایجاد یک نهاد فرابخشی در جهت مدیریت مصرف سوخت و انرژی در کشور گفت: در سال ۱۴۰۰ در تولید گاز مشکلی نداریم، باید روی مدیریت مصرف تمرکز کنیم.
قیمت نفت خام در معاملات امروز، دوشنبه، با کاهش عرضه از سوی عربستان و کاهش ذخایر نفت آمریکا رشد کرد.