مهمترین اخبار

دیپلمات ارشد چین در وین با بیان اینکه نگرانی های ایران درخصوص مسئله تحریم ها کاملا مشروع و قانونی است، خواستار قاطعیت آمریکا برای رفع کامل این تحریم های غیرقانونی شد.
تحلیلگر مسائل بین‌الملل در گفتگو با پرسون:

آینده تیره و تار رژیم صهیونیستی/ دولت بعدی اسرائیل شکننده خواهد بود

واقعیت امر این است که دولت بعدی نیز یک دولت شکننده خواهد بود و تلاش ساختار سیاسی رژیم صهیونیستی بر این معطوف است که فعلاً از این شرایط عبور کند اما اینکه چه اتفاقی در صحنه سیاسی و تشکیل دولت آینده به وجود خواهد آمد کاملاً چشم‌انداز تیره و تاری است و امکان پیش‌بینی آن برای مجموعه تصمیم‌گیران رژیم صهیونیستی نیز وجود ندارد.
نماینده عربستان سعودی در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد:گزارش های دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در رابطه نقض وتجاوز هسته ای از سوی ایران نشان دهنده عدم شفافیت ایران در تعامل با آژانس درخصوص چهار سایت هسته ای اعلام نشده طی دو سال است.
یک کارشناس مسائل منطقه گفت: کنار رفتن نتانیاهو از قدرت بی تاثیر بر تحولات منطقه نیست اما این مساله بسته به این که چه جریانی قدرت را در دست خواهد گرفت تفاوت دارد زیرا راهبرد رژیم صهیونیستی در عرصه نظامی یکی است.
یک مقام سازمان ملل اعلام کرد که ایران برای بازپس گرفتن حق رای خود در سازمان ملل بدهی خود را پرداخت کرده است.
نهاد قانونگذاری ارشد چین یک قانون ضد تحریم به تصویب رساند که پشتوانه حقوقی برای تدابیر چین برای مقابله با تحریم‌های خارجی را فراهم می‌کند.
سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا با ابراز نگرانی نسبت به ادعای پاسخ ندادن ایران به سوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی، در اظهاراتی مداخله جویانه خواستار همکاری کامل ایران با آژانس شد.
هشدار آمریکا به ونزوئلا و کوبا:

ناو‌های ایرانی را به بنادرتان راه ندهید

منابع آمریکایی مدعی هستند به احتمال زیاد محموله این دو ناو ایرانی قایق‌های تندرو و موشک است و برای تحویل این اقلام نظامی عازم بنادر ونزوئلا است.
خبرگزاری رویترز در گزارشی به نقل از مقامات، دیپلمات‌ها و تحلیلگران ایرانی و غربی چگونگی پیشبرد مذاکرات احیای توافق هسته‌ای و احتمال رسیدن به توافقی در دور جدید مذاکرات را بررسی کرد.
نماینده اتحادیه اروپا در وین در بیانیه ای در شورای حکام ضمن حمایت از تداوم تلاش ها برای حفظ توافق هسته ای، از آن‌چه کاهش دسترسی های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به تاسیسات ایران و افزایش فعالیت هسته‌ای ایران می‌خواند، ابراز نگرانی کرد.
هیئت آمریکا در بیانیه‌ای که در جلسه شورای حکام قرائت کرد در اظهاراتی مداخله‌جویانه از ایران خواست مانع نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر تاسیسات هسته‌ای‌اش و جمع آوری اطلاعات از آن‌ها نشود.
فرمانده سنتکام در اظهاراتی ضد ایرانی مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران همچنان بزرگترین تهدید علیه ثبات منطقه است.
ایلبروس کوتراشیف، سفیر جدید روسیه در عراق با ایرج مسجدی، سفیر کشورمان در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد ملاقات کرد .
در حال حاضر در جنگ یمن شاهد این هستیم که رژیم آل سعود در باتلاق فرو رفته است و نمی‌تواند برای خروج از این باتلاق راهکاری پیدا کند. یمنی‌ها هر چند وقت یکبار برگ جدیدی را از این مبارزه، ایستادگی و مقاومت رو می‌کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به هدف قرار دادن نقاط مهم اقتصادی، نقاط مهم نفتی مثل آرامکو و نقاط مهم نظامی توسط موشک‌های مختلف با بردهای مختلف، اشاره کرد.
شخصیت‌های برجسته‌ دولت جدید رژیم صهیونیستی پیامی به مسؤولان ارشد دولت آمریکا فرستاده و اعلام کرده‌اند که درصدد ازسرگیری مذاکرات سیاسی با فلسطینیان به منظور پیشبرد راهکار تشکیل دو کشور هستند.
معاون حقوقی وزارت خارجه گفت: اگر کسی بخواهد گروه درست کرده و بعد به جنجال تبدیل کند اصل قضیه را از بین می‌برد. کشوری که مصونیت سیاسی دولت ایران را نقض می‌کند، باید به ما حق دهد که ما با آنها صحبت دوجانبه‌ای نداشته باشیم.