مهمترین اخبار

نام عکاس: سمیرا شریعتمداری

  • عکس

مجتبی اسماعیل زاد

آسباد های تاریخی نشتیفان

نام عکاس: مجتبی اسماعیل زاد

  • عکس

نام عکاس: نسیم آقایی

  • عکس

نام عکاس: خدیجه نادری

  • عکس

مهدی بیرانوند روژمان استان لرستان

پایان طرح مرمت آسیاب ساسانی لرستان

آسیاب ساسانی شهر خرم آباد بعد از یک دوره مرمت کاری آماده بازدید علاقه مندان است. این آسیاب که مدتها به فراموشی سپرده شده بود با اعتراض فعالان گردشگری و کارشناسان تاریخی استان نسبت به بی توجهی به این بنای تاریخی با ارزش مرمت شد.
پیست اسکی دیزین در شمال کوه‌های تهران و به فاصله ۱۲۳ کیلومتر از مسیر جاده چالوس و ۷۱ کیلومتر از مسیر شمشک واقع شده است.
این کاروان از هشتم دی ماه سالروز شهادت حضرت زهرا(س)آغاز و تا روز سیزدهم دی ماه سالروز شهادت شهید سلیمانی(ره) به مدت شش روز ادامه دارد.در این طرح دو دستگاه کامیون به صورت سیار در سطح محله های شهر تهران اقدام به برپایی همخوانی قرآنی، سرود، سخنرانی و مداحی و توزیع بسته فرهنگی و اهدای یادبود با تصویر حاج قاسم سلیمانی(ره) و همچنین توزیع ماسک رایگان می‌نمایند.
کلیسای آمناپرکیچ یا وانک از کلیساهای تاریخی ارمنیان اصفهان می‌ باشد و در زمان شاه عباس دوم در سال 1655 میلادی ساخته شده‌ است. گنبد کلیساهای کهن ارمنی مخروطی شکل است، ولی گنبد کلیسای وانک شبیه گنبد مساجد ایرانی عصر صفوی ساخته شده است.

مبین پیمانکار

شهر هزار پیکر‎

سنندج، شهر مجسمه‌ها یا شهر هزار پیکر به احترام ادیبان، ورزشکاران و افراد به نام این دیار و به واسطه مجسمه سازان به نام سنندج پیکره‌ها و سردیس‌هایی را در میادین، پارک‌ها و جایگاه‌های خاص شهر به خود دیده است. مجسمه‌های آزادی، انقلاب، کودک، کوزه به دوش، بسیج، کوهنورد، ملا مصطفی بیسارانی، شهید صیاد شیرازی، برادران شهید نمکی، مستوره اردلان، مولوی کرد، چوپان، مجسمه مقاومت (بزرگ‌ترین مجسمه ایران)، اوراز، ماموستا عثمان هورامی و مجسمه‌های مشاهیر از جمله پیکره‌هایی است که در شهر سنندج نصب شده است.