اخبار منتخب استان‌ها

مهمترین اخبار

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مردم اصفهان فرمودند: اصفهان شهر علم، هنر، جهاد، ایمان و محبت به اهل‌بیت است. بعضی هم اصفهانی نیستند، لکن در اصفهان رشد کردند، در اصفهان بروز کردند، اصفهان اینها را رو آورد.
امضای تفاهم‌نامه میان استانداری و سازمان سینمایی کشور

افزوده شدن ۳۵ سالن سینما در خراسان رضوی

پس از سفر رئیس سازمان سینمایی کشور به خراسان رضوی در راستای نوزدهمین سفر استانی کمیته مدیران سینمایی، تفاهم‌نامه‌ای میان سازمان سینمایی و استانداری خراسان رضوی به امضا رسید.
کرمانی‌ها در گرگان «آوادون‌خوانی» کردند

صداهای فراموش نشده نیاکان

اولین شب جشنواره موسیقی نواحی با عاشیق‌های بانوی آذربایجان شروع شد. در نخستین شب این جشنواره، علاوه بر گروه‌های مختلف ایرانی، گروه موسیقی افغانستان هم به اجرای برنامه پرداخت. در دومین شب این جشنواره که این‌بار گرگان میزبانش بود، «آوادون‌خوانی» بانوان کرمانی به آن حال و هوای دیگری بخشید.
عضو هیئت علمی دانشگاه ارومیه گفت: دریاچه ارومیه رو به خشک شدن است و اگر سال آبی آینده هم مثل سال آبی گذشته باشد، به احتمال بسیار زیاد باقیمانده آب تبخیر می‌شود و دریاچه کاملا خشک می‌شود.
مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری خراسان رضوی گفت: در ایام زیارت اربعین، حتی یک شهروند افغانستانی مقیم این کشور با روادید ویژه اربعین، از طریق مرز دوغارون خراسان رضوی وارد خاک ایران نشده است.
معاون توسعه پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی :

استان مرکزی ۴ درجه گرمتر میشود

معاون توسعه پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوا در نقاط مختلف این استان تا ۲۴ ساعت آینده ۲ تا چهار درجه سانتیگراد گرمتر می‌شود.
با احداث مجتمع تجاری

بازار تاریخی ساوه ترک برداشت

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساوه، برآمدگی و ترک کف بازار تاریخی ساوه را نتیجه احداث مجتمع تجاری شهرداری دانست.
مدیرعامل باشگاه ملوان بندرانزلی:

از لحاظ رفتاری بیرون زمین به ملوان ظلم شد

مدیرعامل باشگاه ملوان بندرانزلی با اشاره به اینکه به نظر من در هفته‌های اخیر و از ابتدای فصل در لیگ برتر رفتار سازمان لیگ با تیم ملوان رفتار مناسبی نبود، گفت: این رفتار درشان مردم انزلی و باشگاه ملوان نیست و در تمام شهرها اتفاقاتی می‌بینیم و وقتی یک ناظری می‌آید، تمام قوانین دنیا را میخواهد برای ملوان و انزلی پیاده کند.
سخنگوی صنعت آب با رد شایعاتی مبنی بر خشک شدن دریاچه ارومیه گفت: در مهرماه سال ۱۳۹۴ تراز دریاچه ارومیه ۱۲۷۰.۴ بود، اما اکنون این عدد به ۱۲۷۰.۱۸ رسیده که این نشان دهنده افزایش تراز دریاچه ارومیه است.