اخبار منتخب استان‌ها

مهمترین اخبار

جانشین سپاه الغدیر استان یزد:

بانوان، افسران خط مقدم جنگ نرم با دشمن هستند

جانشین سپاه الغدیر استان یزد با اشاره به نقش خطیر بانوان در جنگ نرم با دشمن تصریح کرد : اگر در دوران دفاع مقدس مردان در خط اول جبهه دفاع از ارزش‌ها و میهن نقش داشتند امروز بانوان در این جنگ در خط اول و مقدم نقش آفرین هستند.
امام جمعه یزد خواستار شد؛

سود ناعادلانه کالاها مهار شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد با تاکید بر اینکه برخی تولیدکنندگان و تجار به سود کم قانع نیستند، گفت: این امر سبب قیمت گذاری‌های غیرمنطقی می شود که دولت باید آن را مهار کند.
شیوع ویروس کرونا معادلات و نظم موجود در تعلیم و تربیت و آموزش را به هم زد به طوری که دیگر معلم و دانش‌آموزان محور اصلی تعلیم و تربیت نبوده و مدرسه از مبدا و مکان اصلی آموزش و پرورش خارج شده است که این مهم دغدغه اصلی والدین و خانواده‌ها شده چرا که فرزندان‌ به یکباره وارد دنیای آموزش از راه دور و فضای مجازی و گرداب شبکه‌های آسیب زای اجتماعی شدند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه فارس اعلام کرد:

آغاز بکار شرکت‌ دانش سلامت کوثر فارس؛ 21 دی ماه

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: برای نخستین‌ بار شرکت  دانش سلامت کوثر استان ‌فارس‌ با‌ 500 قلم‌ کالای ضروری تجهیزات پزشکی 21 دی‌ماه‌ با حضور وزیر بهداشت‌ در شهرک‌ صنعتی شیراز راه‌اندازی می‌شود.
سال‌هاست وضعیت طرح‌های آبخیزداری در بالادست حوضه زاینده‌رود مورد اعتراض کشاورزان حقابه‌دار این حوضه است؛ کشاورزانی که آبخیزداری در بالادست را غیراصولی می‌دانند و معتقدند بندهایی که با هدف آبخیزداری در سرشاخه‌های زاینده‌رود ساخته شده، چیزی جز سدهای کوچک برای به دام انداختن آب و بارگذاری جدید برای توسعه کشاورزی در بالادست زاینده‌رود نیستند.
صادق ضیائیان درباره آخرین وضعیت جوی کشور گفت: امروز سامانه بارشی در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، بوشهر، فارس، هرمزگان، ایلام، کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان فعال بود و روز آینده نیز در این مناطق فعال است و موجب بارش باران و همچنین بارش برف در ارتفاعات می‌شود.