مهمترین اخبار

آخرین اخبار

به بهانه شهادت سرباز وظیفه در ایست بازرسی گاومیشان در شهرستان دره شهر:

سربازی اجباری یا سربازی حرفه ای؟

شب گذشته عده ای ناشناس به ایست بازرسی گاومیشان واقع در شهرستان دره شهر استان ایلام با استفاده از سلاح گرم حمله ور شدند. متاسفانه در پی این درگیری مسلحانه دو نفر از عوامل ناجا به فیض شهادت نائل شدند.

نماینده سنندج در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

وعده بیمه شدن کولبران در حد حرف باقی مانده است/ کولبری جرم نیست

سنندج و دیواندره و کامیاران گفت: مسئولان بارها وعده بیمه شدن کولبران را داده اند ولی تا این لحظه این سخنان در حد حرف باقیمانده است، از سوی دیگر هنوز برخی کولبری را جرم می دانند در حالی که این کار با استناد به فرمایشات رهبری جرم نیست و باید کولبران را سازماندهی کنیم.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از شخم زمستانه بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی شالی‌کاری در گیلان خبر داد و گفت: با توجه به بارش باران و روان آب‌ها توصیه می‌شود کشاورزان نسبت به مابقی شخم زمستانه در اراضی شالی‌کاری اقدام کنند.
مسئولان و مدیران ارشد کردستان چند روز گذشته اعلام کردند برای جلوگیری از ورود ویروس کرونای انگلیسی مرز «باشماق» مریوان به مدت دو هفته بر روی هرگونه مسافری بسته خواهد بود، اما روز گذشته همین مسئولان اعلام کردند که مرز «سیرانبد» بانه هفته آینده بر روی مسافران باز خواهد شد.

گزارش پرسون از آخرین وضعیت کووید 19 در کردستان؛

رنگ بازی کرونا با ذهن مردم/ آبی، زرد، نارنجی، قرمز؛ 4 رنگ سال

کرونا با تغییر وضعیت خود به رنگ های مختلف همانند آبی، زرد، نارنجی و قرمز همواره اذهان مردم را مشوش کرده است و بی شک اگر نسبت به رعایت پروتکل ها بی اهمیت باشیم بازهم باید شاهد خودنمایی این رنگها در سال 1400 باشیم.

رئیس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شهری شورای اسلامی شهر همدان:

شهرداری در اعمال قانون سلیقه ای برخورد نکند

رئیس کمیسیون حقوقی و رسیدگی به شکایات مردمی شهری شورای اسلامی شهر همدان گفت: شهرداری در اعمال قانون نباید هیچ تبعیضی قائل شده و سلیقه ای برخورد کند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان غربی گفت: افرادی مجاز به سفر هستند که از قبل محل اسکان و اقامت خود را انتخاب و رزرو کرده باشند و این افراد بایستی مراکز اقامتی را برای اسکان خود انتخاب کنند که تحت نظارت وزارت میراث فرهنگی و وزارت بهداشت باشد و طی نوروز به طور جد از اسکان افراد در مراکز غیر مجاز، مهمان‌سراهای دولتی، چادرها و یا فضاهای غیر مجاز ممانعت به عمل خواهد آمد.
رئیس جمهور سابق فرانسه ترجیح داد زیر دست این جراح ماهر ایرانی عمل شود و پروفسور ایرج گنج بخش سلامتی را به او بازگرداند. رئیس جمهور سابق فرانسه در سلامتی کامل از بیمارستان مرخص شد. ژاک شیراک بیمارستان «سن پتیه» را به بیمارستان نظامی «وال دوگراس» که معمولاً مقامات فرانسوی عملیات جراحی و پزشکی خود را در آن انجام می دهند، ترجیح داد و حاضر شد تا یک پزشک مشهور ایرانی دستگاه «پیس میکر» را در بالای قلب وی جای دهد.
معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی گیلان گفت: حضور بارز فعالان گردشگری استان در چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع دستی تهران، جلوه های جهانی این استان را به مخاطبان معرفی می کند.
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی از تدوین استانداردهای لازم برای ورود سیب درختی استان به بورس کالا خبر داد و گفت: آذربایجان‌غربی با تولید یک میلیون و 200 هزار تن در سال قطب تولید این محصول در کشور به شمار می‌رود که ارزش اقتصادی بالایی برای منطقه و کشور به همراه دارد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی:

صنایع شهرستان بروجرد نیاز فوری به تسهیلات و تجهیزات دارند

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع بروجرد نیاز فوری به حمایت های مالی و تجهیزاتی وزارت صمت و کار دارد. صد ها کارگر بی کار و تعداد بسیاری از کارخانه داران به ورشکستگی کامل رسیده اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان تویسرکان:

منبت روستای اشترمل ثبت ملی شد

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری تویسرکان از ثبت ملی منبت روستای اشترمل در بین ۳۷ هزار روستا خبر داد.

گزارش پرسون از آمارهای غیر واقعی اقتصادی دولت؛

نمک بر زخم ملت نباشید

با سخنان خود نمک بر زخم عمیق ملت نباشید. اینکه در ماه های پایانی دولت شما قرار داریم توجیه پذیر نیست که به خاطر دفاع از نداشتن کارنامه موفق، حداقل در حوزه اقتصادی چنین به شعور مردم توهین کرده و دردهای آنان را بیشتر نمایید.